İsim İsim Raporlanacak Başka Partiye Çalışan CHP'liler İhraç Edilecek!

İsim İsim Raporlanacak Başka Partiye Çalışan CHP'liler İhraç Edilecek!
CHP, belediye başkan adaylarına dikkati çeken bir yazı gönderdi. Yazıda, 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde CHP üyesi olmasına karşın CHP adayının karşısında pozisyon alan kişilere yönelik disiplin süreci başlatılacağı kaydedildi.

CHP, 31 Mart Yerel Seçimleri sürecinde başka parti ve aday lehine çalışan üyelerin disiplin kuruluna sevki için harekete geçti. Örgütlerden, CHP üyesi olmasına karşın CHP adayına karşı çalışan kişilerin isimlerini ve aleyhte yürüttükleri çalışmaları raporlamaları istendi.

BAŞKA PARTİ LEHİNE ÇALIŞAN İSİMLER VAR

Birgün'den Mustafa Bildircin'in haberine göre, CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ile CHP Genel Başkan Yardımcıları Gül Çiftçi ve Gökan Zeybek imzalı yazıda, 31 Mart’ta elde edilen seçim başarısının örgütlerin özverili çalışmaları sayesinde geldiği belirtildi. Yazıda, her bir partilinin, “Yürekten” çalıştığı ifade edilerek, “Maalesef bazı üyelerimizin partimiz aleyhine, başka parti ve adayların lehine çalıştığı bilgileri edinilmiştir” denildi.

RAPOR HAZIRLANACAK

Bu kapsamda, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde başka parti ya da aday lehine çalışanların isimlerinin raporlanması talep edildi. Raporlamada, CHP karşıtı çalışan CHP üyelerinin seçim döneminde aleyhte yürüttüğü faaliyetlerin de yazılması gerektiği vurgulandı.

CHP’li başkanların ve başkan adaylarının hazırlayacağı raporların 29 Nisan’a kadar Genel Merkez’e iletilmesi gerektiği bildirildi.