İmamoğlu'ndan Erdoğan'ı Küplere Bindirecek Sözler!

İmamoğlu'ndan Erdoğan'ı Küplere Bindirecek Sözler!
İmamoğlu yabancı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Yabancı gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Erdoğan'ın "Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez" sözlerine yanıt gibi açıklamalarda bulundu.

Uluslarası basın kuruluşları ile bir toplantı düzenleyen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 100’e yakın yabancı gazeteci ve kuruluşun sorularını yanıtladı.

İmamoğlu, seçmenin yerel seçimlerde ağırlıklı olarak CHP'li belediye başkanlarını seçerek 2023 seçimlerinde muhalefete duyulan güvensizlik yüzünden ertelediği değişim iradesini bu seçimde ortaya koyduğunu ve Türkiye’nin yeni rotasını çizdiğini söyledi.

31 Mart seçimlerini değerlendiren İBB başkanı Ekrem İmamoğlu çarpıcı analizlerde bulundu. Yoksullaşan vatandaşın iktidar partisinden umudu kestiğini ifade eden İmamoğlu, Türkiye’nin yeni rotasını çizdiğini söyledi.

imamoglu-turkiye-rotasini-cizdi.jpg

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından ilk kez düzenlenen AKP TBMM Grup Toplantısı'nda konuşmuştu.

Erdoğan "Birileri kendilerince, 'yerel iktidar' 'merkezi iktidar' diye Türkiye'de ikili bir yapı ihdas etmeye çalışıyor" ifadesini kullanan Erdoğan, "81 ilimizde tek bir iktidar vardır, o da 14-28 Mayıs seçimleriyle milletin ülkeyi yönetme vazifesi verdiği Cumhurbaşkanı ve kabinesidir. Biz bitti demeden hiçbir şey bitmez" demişti.