İmamoğlu, Binali Yıldırım ile Murat Kurum'u Kıyasladı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erdoğan'ın sürekli Kılıçdaroğlu kıyaslamalarına öykünürcesine, "2019’daki rakibim Binali Yıldırım'dan daha memnundum. Şimdiki rakibim daha ilk günlerde su kaynattı. Şimdiden birtakım iftiralar uydurmaya başlamış" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe ilçesinde düzenlenen bir mitingde konuştu. İBB'deki başkanlık süresince hiçbir açılışa davet edilmediğini belirten İmamoğlu, önceki belediye başkanlığı döneminde de aynı durumu yaşadığını ifade etti. Ayrıca, Pazartesi günü katılacağı bir etkinlik için Ulaştırma Bakanı tarafından davet edildiğini ve bu durumu değerlendirdi.

İmamoğlu, seçim dönemine dair açıklamalarda bulunarak 2019'daki rakibi Binali Yıldırım'dan daha memnun olduğunu belirtti. Şu anda karşı karşıya olduğu rakibi Murat Kurum'un ise daha ilk günlerde su kaynattığını iddia etti. İftira atmaktan suçladığı rakibi hakkında "şimdiden birtakım iftiralar uydurmaya başlamış" dedi.

Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2019 seçimleri öncesindeki "Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?" ifadelerini hatırlatarak, bu dilin ve siyasetin milletin gündeminde yeri olmadığını belirtti. İmamoğlu, Mısır Devlet Başkanı Sisi'nin Türkiye'ye gelmek istemesi durumunda onu İstanbul'da ağırlayacağını söyledi.

Etiketler :