Halk Oy Verip Seçti Valiler Kabullenmedi

Halk Oy Verip Seçti Valiler Kabullenmedi
Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun birçok ilinde seçilen HEDEP’li Milletvekilleri valiliklerin protokol listelerinde kendilerine hâlâ yer bulamadı.

Bölgedeki bazı illerin valileri HEDEP’li milletvekillerinin isimlerini valilik protokol listesine yazarken bazı Valiler ise protokol listelerine HEDEP’li milletvekillerinin isimlerine yer vermedi.

Tunceli, Hakkari ve Şırnak Valileri HEDEP’li milletvekillerinin isimlerine hiç yer vermezken, Şanlıurfa, Erzurum Van başta olmak üzeri birçok ilin valileri protokol listesine HEDEP’li milletvekillerinin isimlerine yer verirken iletişim bilgilerine ise yazmadığı görüldü. Aynı illerin protokol sitesindeki diğer Siyasi parti milletvekillerinin isimlerinin yazıldığı görüldü.

HEDEP’in ağırlıklı olarak milletvekili çıkardığı Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu ilerinin valilik Protokol listeleri incelendiğinde Tunceli, Hakkari ve Şırnak valileri HEDEP milletvekili isimlerini ve TBMM’de temsil edilen siyasi parti kısmında da HEDEP ismine yer vermediği görüldü.

Diyarbakır Valiliğinin internet sitesinde yer alan protokol listesinde HEDEP’li tüm milletvekillerinin isimleri yazarken HEDEP ile birlikte hiçbir siyasi parti milletvekilinin iletişim bilgileri yer almıyor. Diyarbakır valiliğinin TBMM’de grubu bulunan siyasi parti listesi içinde HEDP il başkanının isminin yer aldığı görüldü.

Van Valiliği Protokol listesinde siyasi parti ayrımı yapılmadan bütün milletvekillerinin sadece ismi yazılırken, milletvekillerinin hangi partiden yer aldığı yazılmıyor ve hiçbir milletvekilinin iletişim bilgisine yer verilmezken TBMM’de grubu bulunan ve temsil edilen siyasi partiler kısmında ise HEDEP isminin yer aldığı görüldü. Erzurum ve Şanlıurfa Valiliklerinin internet sitesindeki protokol listesinde HEDEP milletvekillerinin isimleri yer alırken diğer siyasi partinin milletvekillerinin iletişim bilgileri yazıldığı görülürken HEDEP milletvekillerinin isimlerinin yazılmadığı görüldü.

diyarbakir.jpeg

mardin.jpeg

rnak.jpeg

agri.jpeg

kars.jpeg

batman.jpeg

siirt.jpeg

Kaynak:halktv.com.tr