Gündeme Bomba Gibi Düştü: Bahçeli İçin Bardağı Taşıran Son Damla...

Gündeme Bomba Gibi Düştü: Bahçeli İçin Bardağı Taşıran Son Damla...
MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamaları AKP'de büyük yankı uyandırdı. Bahçeli'nin "AKP-CHP ittifakı" sözlerinin ardından ittifak içinde 'suyu bulandıranlar' mesajı MHP ve AKP içinde tartışmaları artırdı. Bahçeli'nin pek çok mesaj veren bu açıklamayı yapmasının nedeni ise bardağı taşıran son bir damla oldu...

MHP lideri Devlet Bahçeli, 12 Haziran'da yaptığı yazılı açıklama, "AKP-MHP arasında çatlak mı var?" sorularını daha da artırdı. Bahçeli'nin pek çok mesaj verdiği bu açıklamada Cumhur ittifakında 'suyu bulandıranların' olduğuna yönelik sözleri AKP gündemine oturdu.

Bahçeli'nin tartışmalara neden olan açıklamasından önemli bir bölüm şöyle:

"Normalleşme ve yumuşama atmosferinin sürdürülebilir hale gelmesinin önünde şayet Milliyetçi Hareket Partisi bariyer olarak telakki ve tarif ediliyorsa, bu konuda da geniş bir ittifak husule gelmişse, bize düşen sorumluluk ülkemiz ve milletimiz uğruna her türlü fedakârlığı göze almak, gereğini ise gönül huzuruyla yapmaktır.

AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği Milliyetçi Hareket Partisi’nin samimi dileği ve temennisidir."

yghdhbuxd0mqdjwbtgksew.webp

BAHÇELİ İÇİN BARDAĞI TAŞIRAN SON DAMLA...

Türkiye Gazetesi'nden Yücel Kayaoğlu, Bahçeli için 'bardağı taşıran son damla'yı yazdı.

Haber şu önemli ifadeler yer aldı:

"AK Parti’de ayrıca, hem Cumhurbaşkanı'nın hem de Bahçeli’nin en hassas olduğu konulardan biri olan Osman Kavala ve Selahattin Demirtaş’ın hapiste olması sebebiyle Türkiye’nin Avrupa’da zor durumda kaldığına ve hukuka güvenin olmamasından dolayı yabancı sermayenin de gelmediğine yönelik tespitler yapılıyordu.

Kamuoyu önünde olmasa da, parti içinde Kavala’nın serbest bırakılması için bazı hukuki adımların atılabileceği, ancak MHP’nin buna geçit vermeyeceği yönündeki tartışmaların artması Bahçeli cephesinde ‘Bardağı taşıran damla’ olarak değerlendiriliyor.

Bahçeli’nin son açıklamasındaki ‘Suyu bulandıran AK Partililerden’ kastettiği kesimin de, MHP ile yol yüründüğü sürece ‘yeniden reform gündemine dönülmesinin’ mümkün olmadığını dile getirenler olduğu belirtiliyor."

bahceli.webp

BAHÇELİ 'O İSİMLERİ' BİLİYOR...

AKP yöneticilerine göre, parti içinde MHP ile işbirliğine soğuk bakanların sayısı 10 kişiyi geçmez. Hatta bu isimlerin kimler olduğunun Bahçeli tarafından da bilindiğini düşündüklerini kaydeden AKP kaynakları “Hem bizim içimizde MHP’ye itiraz edenlerin, hem de dışarda bu ittifaka karşı olanların bilmedikleri bir şey var ki, o da Cumhur İttifakı’nın salt bir seçim işbirliği olmadığıdır. Bu ittifak, gündelik siyasi tartışmalara kurban edilmeyecek kadar derin bir ittifaktır. Pazarlıklar üzerine kurulan bir ittifak değildir” görüşünü dile getiriyor.