Erdoğan'dan 'Hatay'da Ölü Seçmen İddialarına' Yanıt!

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay seçimlerine ilişkin, "Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu. Artık bu malum tiplerin yapacakları yanlış yollar, müracaatlar, herhangi bir netice de veremeyecektir." açıklamasını yaptı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin Merkez Antakya ilçesinde düzenlenen iftar programında, telefonla aradığı AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay seçimlerine ilişkin konuştu.

"KESİN KARARLA SEÇİMİ KAZANDI"

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) CHP'nin Hatay'da seçimin yenilenmesi talebini reddetmesine ilişkin, "Sizler azmettiniz, karar verdiniz ve bunun neticesinde de Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu" dedi.

"BAŞVURULARI NETİCE VERMEYECEK"

Erdoğan'ın konuşmasından satır başlıkları şöyle:

"Sevgili Hataylı kardeşlerim, bugün malum Yüksek Seçim Kurulu Hatay'la ilgili nihai kararını verdi ve bundan sonraki süreç içerisinde artık bu malum tiplerin yapacakları yanlış yollar, müracaatlar, herhangi bir netice de veremeyecektir. Sizler azmettiniz, karar verdiniz ve bunun neticesinde de Hatay'da Mehmet kardeşimiz kesin kararla seçimi kazanmış oldu. Biz zaten inanmıştık ve artık Hatay'ın bu karanlık günlerini geride bırakmanın huzuru içerisindeyiz. Bundan sonraki süreçte gerek Cumhurbaşkanı olarak şahsım, gerek kabinem, gerekse Cumhur İttifakı olarak inşallah Hatay'a olan hizmetlerimizi çok daha kararlı bir şekilde arttıracağız, geliştireceğiz ve geçmişte nasıl Hatay'a hizmetler vermişsek, bu hizmetleri bundan sonra da devam ettireceğiz."

Etiketler :