Erdoğan Yanıtladı: AKP'nin İstanbul Adayı Kim?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. 31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimlerle ilgili konuşan Erdoğan'a AKP'nin İstanbul adayının kim olacağı soruldu. İşte Erdoğan'ın yanıtı...

31 Mart 2024'te gerçekleştirilecek yerel seçimler için partilerin hazırlığı sürüyor. Partilerin belediye başkan adayları yavaş yavaş belli olurken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul'a öncelik verildiği biliniyor.

"Yeniden İstanbul" diyerek yerel seçim sloganını belirleyen Erdoğan'ın, CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Ekrem İmamoğlu'nun karşısına hangi ismi çıkaracağı merak konusu.

BAE dönüşü Erdoğan'a "Son grup konuşmanızda 'Yeniden İstanbul' sloganıyla İstanbul'a özel bir önem atfettiniz. Şimdi İstanbul'u yeniden kazanacak aday konusunda kafanızda herhangi bir profil şekillendi mi? Kabinenizden herhangi bir feragat söz konusu olur mu?" sorusu soruldu.

"BİZLERİ MAHCUP EDECEK İSİMLERİ MİLLETİMİZİN ÖNÜNE KOYMAYIZ"

Erdoğan'ın o soruya yanıtı şöyle oldu:

"Ne olur ne olmaz, şimdi konuşulmaz. İstanbul'da da, Ankara'da da parti teşkilatımın içerisinde görevli olan arkadaşlarım çalışmalarını yürütüyorlar. Çalışmaları belli bir noktaya getirdikten, müracaat süreleri bittikten sonra biz de açıklamamızı yaparız. Şu an itibariyle bu tür açıklamayı yapmamız asla doğru olmaz. Bırakalım çalışmalar devam etsin. Belli bir noktaya gelsin. Açıkladığımız zaman da mesele bitmiştir. Hepiniz zaten bunları gayet güzel bir şekilde öğreneceksiniz. Ama bizleri mahcup edecek isimleri Allah'ın izniyle biz milletimizin önüne koymayız. Bizim belediyecilik anlayışımız dillerde destandır."

secim6.jpg

2-003.jpg

7.jpg