Erdoğan Bakanlıkta 5 İsmi Görevden Aldı

Erdoğan Bakanlıkta 5 İsmi Görevden Aldı
Erzincan İliç’teki maden faciası sonrası Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda bir Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdür yardımcısı, bir Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür yardımcısı ile üç Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür yardımcısı görevden alındı.

Erzincan İliç'te meydana gelen maden faciası sonrasında, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nda önemli değişiklikler yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararlara göre, beş genel müdür yardımcısı görevden alındı. Facianın yaşandığı Çöpler Altın Madeni'ni işleten Anagold Madencilik'in bulunduğu Erzincan'ın İliç ilçesindeki toprak kayması olayı, bu değişikliklere neden oldu.

Görevden alınan isimler şunlar:

Ayhan Kandemir - Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdür Yardımcısı

Abdulkerim Aydındağ - Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı

Kazım Özgür - Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı

Bayram Arı - Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı

Sami Sarıyıldız - Maden ve Petrol İşleri Genel Müdür Yardımcısı

GECEYARISI ATAMALARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan kararla; MASAK'tan TCDD ve Milli Piyango İdaresi'ne kadar pek çok kurumda atama gerçekleştirildi.

Adalet Bakan Yardımcılığına Hurşit Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Genel Müdürlüğüne Veysi Kurt, Sinema Genel Müdürlüğüne Birol Güven, Mali Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) Başkanlığına Hasan Kaymak atandı.

Etiketler :