CHP İl Başkanları: 'Sonuna Kadar Arkanızdayız'

CHP İl Başkanları: 'Sonuna Kadar Arkanızdayız'
İl başkanları ile toplantı yapan Kılıçdaroğlu 81 il başkanını tek tek dinledi. Toplantı sırasında konuşan il başkanlarının tamamı genel başkanın yanında olduklarını belirterek Kılıçdaroğlu’na destek verdiklerini belirtti.

CHP il başkanları ile yaklaşık 9.5 saat toplantı yapan Kemal Kılıçdaroğlu 81 il başkanını tek tek dinledikten sonra bütün il başkanlarına tek tek cevap verdi. Toplantıya katılan bazı il başkanlarının verdiği bilgide, toplantı sırasında hiç bir il başkanının istifası gündeme gelmedi. İl başkanları söz alarak konuştu, ilk söz hakkını Tunceli il başkanı son söz hakkını Bolu il başkanı alarak konuştu. İl başkanları seçimde yenildiklerini ancak dimdik ayakta olduklarını dile getirdiler. İl başkanları il ve ilçe örgütlerinin arka planda kaldıklarını parti öğütlerine daha fazla yetkilerin verilmesi konusunda talep dile getirdi. il başkanlarının tamamına yakını milletvekili ve belediye başkan adaylarının seçimi ile ilgili Ön seçim taleplerini dile getirdi ve ön seçimin tüzükte yer almasını istediler.

Her il başkanı yaklaşık 20 dakika konuştu. Konuşan il başkanlarının tamamı genel başkanın yanında olduğunu belirterek konuşmaya başladı. İl başkanlarının büyük bölümü seçim ittifakında yer alan siyasi partilerin sahada çalışmadığını sadece saadet partisinin aktif çalışma yaptığını dile getirdi. İl başkanları ittifak mantığının doğru olduğunu ancak ittifakın bir getirisinin olmadığını dile getirdiler. İl başkanları Üye yapısı değişsin aktif üyeler belirleyici olsun taleplerini dile getirdi.

Kılıçdaroğlu aktif üyelerin ön seçimde ve parti içinde etkili olması için tüzük kurultayında bir maddenin tüzükte yer almasına sıcak baktığını il başkanlarına aktardı. Bütün il başkanları tüzükte değişikliği yapılması tüzük kurultayı taleplerini dile getirdi, Kılıçdaroğlu bu taleplere seçik baktığını bu konuda çakışma yapacaklarını belirtti.

Yaklaşık 9.5 sat süren il başkanları toplantısının açılışında açılış konuşması yapan Kılıçdaroğlu il başkanlarına seçim Çalışanları nedeniyle teşekkür ederek konuşmasına başladı ve daha çok il başkanlarını dinleyeceğini belirterek 15 dakikalık açılış konuşması yaptı. İl başkanlarına 20 dk söz hakkı verildi bazı il başkanları kısa bazı il başkanları da 20 dakika konuştu. İl başkanlarının konuşmalarını bitirmesinden sonra Kılıçdaroğlu yaklaşık 1.5 saat konuşarak il başkanlarına cevap verdi ve her il başkanının konuşmasını saygı ile karşıladığını ve talep ve isteklerin tamamının rapor haline getirerek parti organlarının bu konular üzerinde çalışma yapacağını belirtti.

Kılıçdaroğlu bundan sonra belirli süreler içinde il başkanları ile toplantılar yapılacağını bunun süreklilik haline getirileceğini ve ayrıca her il başkanının bundan sonra 1 aylık çalışmalarını her ay genel merkeze rapor halinde gönderip parti organlarının bu raporlara göre çalışma yapacağını il örgütlerinin hep aktif saha çalışması yapılmasının sağlanacağını il başkanlarına anlattı. İl başkanları Kılıçdaroğlu'nu hiç eleştirmedi. Toplantı ile ilgili yarın yazılı açıklama yapılacak toplantı sonunda hatıra fotoğrafı çekildi ve il başkanları Kılıçdaroğlu ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kaynak:halktv.com.tr