CHP Adaylarını Böyle Netleştirecek

CHP Adaylarını Böyle Netleştirecek
Cumhuriyet Halk Partisi yaklaşan yerel seçimler için adaylarını belirlemek için belirlediği yöntemi, genelgeyle il ve ilçe başkanlıklarına gönderdi. Genelgede merkez yoklamasına eşlik edecek örgütlerin eğilim yoklamalarından hangisini seçeceğini 13 Aralık'a kadar Genel Merkez'e bildirilmesi istendi.

Yerel seçimler için aday adaylığı başvuru süreci 5 Aralık itibarıyla sona eren Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) aday belirleme yöntemiyle ilgili yol haritası netleşti.

İzGazete'nin haberine göre CHP Parti Meclisi toplantısında alınan karar genelge olarak il ve ilçe başkanlıklarına gönderildi.

MERKEZ YOKLAMASI YAPILACAK

Genel Başkan Yardımcıları; M. Gül Çiftçi Binici, Gökhan Zeybek, Ensar Aytekin ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin imzasının yer aldığı genelgeye göre 659 seçim çevresindeki tüm seçim türlerinde adayların, “merkez yoklaması” ile saptanmasına, aday saptamaya kaynak olmak üzere seçim çevrelerinin özelliklerine göre; “Örgüt denetiminde ön seçim”, “Örgüt denetiminde basit aday yoklaması”, “Örgüt denetiminde geniş aday yoklaması” yapılarak eğilim yoklaması yöntemlerinin kullanılmasına karar verildi. Bu çerçevede; il başkanlıklarının, ilçe ve belde örgütlerinin görüşü alınacağı belirtildi.

chpbelge.webp

13 ARALIK’A KADAR BİLDİRİLECEK

İl başkanlıkları, ilçe ve belde örgütlerinin; hangi seçim çevresinde hangi tür seçimin tercih edileceği veya bunlar dışında bir yöntem uygulanmak isteniyorsa, talep edilen yöntem ve gerekçesini genelgede yer alan telefon ve mail adresine 13 Aralık saat 17.00’ye kadar bildirmesi gerekiyor.