Binali Yıldırım, İBB'ye aday olacak mı?

Binali Yıldırım, İBB'ye aday olacak mı?
Yerel seçimlere daha 7 ay var ancak özellikle büyük kentlerde partilerin kimi aday göstereceği kulislerin en hararetli konularının başında yeralıyor. CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adında uzlaştığı görülüyor. Peki karşısına bu kez kim çıkacak?

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, AKP'nin İBB Başkanı adayının kim olacağına ilişkin olarak, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylıkları için muhtemel isimler yazılıyor. Bunların arasında gerçekten o göreve layık insanlar var. Ama AK Parti’de henüz aday belirleme süreci başlamış değil. Belki bu isimlerden biri aday olarak gösterilecek ya da sürpriz bir isim aday olacak. Bu konuda henüz Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ne düşündüğünü bilmiyoruz" dedi.

Selvi ayrıca, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’ın 2019 seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğunu hatırlatarak, bu seçimde aday olup olmayacağını sorusuna, “Biz artık sıramızı savdık. Partimizin onlarca aday adayı var. Çok değerli arkadaşlarımız var. Benim böyle bir düşüncem yok. Açıkça ifade etmek istedim” karşılığını verdiğini akardı.