Akşener'den AKP'ye Geçen Vekil Açıklaması! Şimdi Bir Kurban Keseceğim, Erdoğan Bunları Görmüyor Mu?

İYİ Parti, istifalardan sonra parti kasasındaki paraların akıbeti hakkında da çalkalanıyor. Partinin lideri Akşener istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Kayıp olduğu iddia edilen 132 milyon TL hakkında konuştu. Akşener konuşmasında Nebi Hatipoğlu için de zehir zemberek açıklama yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Şile’de düzenlenen istişare toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Akşener'in açıklamaları özetle şöyle:

* Ben asla istifa edip giden arkadaşlarımız hakkında onları incitecek tek cümle etmedim. Biz hiçbir zaman kavgaya girmedik.

* 2023 seçimlerinde bu ucube sistemden kurtulmak için seçimi kazanmak şarttı. Bu tek adam sistemine Türkiye'nin veda etmesi için elimizden geleni yaptık. Partimiz demokrasiye dair kuruldu. Dün olduğu gibi yine istifalar olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır.

* Partisinden ayrılan milletvekillerine sitem eden Akşener, ayrılan isimlerin HDP’yi öne sürmesine ilişkin “Vekil seçilirken bir sorununuz yoktu” ifadesini kullandı. Akşener’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle;

* Benim ve oğlumun hesapları gayrı resmi kontrol edildi. Bu doğru.

* Benim ve ailemin belediyelerle işi gücü yok. Kanıtlanırsa siyaseti bırakırım.

ERDOĞAN BUNLARI GÖRMÜYOR MU?

Akşener, İYİ Parti'den istifa edip AKP'ye geçen Nebi Hatipoğlu hakkında da konuştu. Akşener "Dün olduğu gibi yine istifalar olacak. Bazılarının yaptığı siyasi dolandırıcılıktır. İstifa edip AK Parti'ye geçen vekile sormuştum "neden bize geldiniz?" diye. Nebi Hatipoğlu 4 gün sonra AK Parti'ye geçti. Erdoğan bunları görmüyor mu acaba? Her gidene çok üzülmüşümdür ama şimdi bir kurban keseceğim."