AKP'den, Özel-Erdoğan Görüşmesi İçin Açıklama

AKP'den, Özel-Erdoğan Görüşmesi İçin Açıklama
AK Parti Grup Başkanvekili Leyla Şahin Usta'nın açıklamalarına göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in yapacağı görüşmede ekonomi konularının ele alınması bekleniyor. Usta, görüşmenin muhtemelen Beştepe'de gerçekleşeceğini ifade etti.

Görüşme için net bir tarih verilmese de, Usta'nın açıklamalarına göre bu hafta veya önümüzdeki hafta için özel kalemlerin çalışacağı belirtiliyor. Görüşmede CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in daha önceki Genel Başkanları ve parti ekipleriyle yaptığı görüşmelerden çıkan gündem maddelerini sunması bekleniyor.

Usta, Özel'in görüşme talebi sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Müzakere edilmez, mücadele edilir" açıklamasını yorumlarken, bu tür görüşmelerin önemli olduğunu ve ülkenin sorunlarının çözümü için konuşmanın önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Özgür Özel'in önceki açıklamalarına göre, görüşmede belediyelerin sorunlarından, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararlarına uyulmasına kadar çeşitli önemli meselelerin ele alınacağı belirtilmişti. Özel, bu görüşmenin sonuç vermesi durumunda diyalog kanalını açık tutacaklarını ifade etmişti