AKP'den Kemal Kılıçdaroğlu İçin Milletvekilliği Teklifi

AKP'den Kemal Kılıçdaroğlu İçin Milletvekilliği Teklifi
AKP Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na milletvekilliği yolunu açma önerisini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a sunacaklarını dile getirdi. "AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?" sorusunu yanıtlayan Yenişehirlioğlu, "Cumhurbaşkanına ileteceğim, karar onlarındır" dedi.

AKP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu, gazetecilerle bir araya geldi.

"AK PARTİ KILIÇDAROĞLU'NA MİLLETVEKİLLİĞİ YOLUNU AÇAR MI?"

Gündeme dair açıklamalarda bulunan Yenişehirlioğlu'na "2003 yılında dönemin CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekili seçilme yasağının kaldırılmasına verdiği desteğe karşılık, bugün AK Parti’nin Kemal Kılıçdaroğlu’na milletvekilliği yolunu açma gibi bir planı olur mu?" sorusu soruldu.

"CUMHURBAŞKANIMIZA İLETECEĞİM"

Yenişehirlioğlu, bu soruya karşılık "Şık olur, güzel olur. Aklıma enteresan bir şey getirdi. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındı" yanıtını verdi.

kilicdaroglu-erdogan.png

Yenişehirlioğlu'nun cevabı şöyle oldu:

"Kılıçdaroğlu’nun Meclis'e taşınma mevzusunu bilmiyorum ama bu şık olabilir şahsen. AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili olarak söylemiyorum, Bahadır Yenişehirlioğlu olarak söylüyorum, şık olur, güzel olur. Aklıma enteresan bir şey getirdi. Ben bunu Cumhurbaşkanımıza ileteceğim, karar onlarındır. Bu toplum barışı açısından, bir anayasa girişiminde bulunduğumuz süreçte şık ve güzel olur, bakalım.

Etiketler :