Göreve Gelir Gelmez Yandaş Medyanın Musluklarını Kesti

Göreve Gelir Gelmez Yandaş Medyanın Musluklarını Kesti
31 Mart seçimlerinde yüzde 49.17'lik oy oranı ile Kastamonu Belediye Başkanı seçilen CHP'li Hasan Baltacı, belediye bütçesinden iktidara yakın basın kuruluşlarına binlerce liralık abonelik ücreti aktarıldığını belirterek, bu anlaşmaların iptal edildiğini duyurdu.

31 Mart seçimlerinde AKP'den CHP'ye geçen belediyelerdeki 'tuhaf' harcamalar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Seçim sonucunda AKP'den CHP'ye geçen belediyeler arasında yer alan Kastamonu'da, belediye bütçesinden AKP'ye yakın medya kuruluşlarına binlerce liralık abonelik ücreti aktarıldığı tespit edildi.

SARAY'IN GAZETELERİNE YÜZ BİNLERCE LİRA AKTARILMIŞ

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, "Belediye bütçemizden yıllık 426.230 TL abonelik ücreti ödenen gazetelerden Yeni Şafak, Türkiye ve Sabah abonelikleri iptal edilmiştir. Yerel basın abonelikleri de yeniden gözden geçirilmek üzere değerlendirmeye alınmıştır." ifadelerini kullandı.

İktidara yakın medya kuruluşlarına yalnızca küçük nüfuslu bir belediyeden dahi bu kadar para aktarıldığının ortaya çıkması, başka şehir belediyelerinden yandaş basına ne kadar ödeme yapıldığını tartışma konusu haline getirdi.