AKP'deki Istakoz Skandalından Sonra Sosyal Medya Uyarısı

AKP'deki Istakoz Skandalından Sonra Sosyal Medya Uyarısı
AKP İzmir milletvekili Şebnem Bursalı'nın Monako Yat Kulübü'nde yediği ıstakozun fotoğrafını paylaşmasıyla AKP'de başlayan kriz bitmemiş. Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre AKP yönetimi sosyal medya paylaşımları için uyarıda bulunmuş.

Son dönemde tartışma konusu olan bazı sosyal medya paylaşımları sebebiyle AK Parti grup yönetimi milletvekillerine yaptığı ikazda “Herkes sizi izliyor, adımlarınıza dikkat edin” dedi.

Türkiye gazetesinde Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre AKP yönetimi, milletvekillerinden yanlış anlaşılmaya müsait açıklama ve söylemlerden kaçınmalarını istedi.
Son dönemde tartışma konusu olan bazı sosyal medya paylaşımları nedeniyle AKP grup yönetimi milletvekillerine uyarıda bulundu.
Edinilen bilgilere göre, bazı milletvekilleri ve teşkilat mensuplarının yemek, giyim kuşam ve tepki çeken diğer sosyal medya paylaşımları AKP’de tartışma konusu oldu. Seçim sonuçları ile ilgili değerlendirmeler yapılırken, AKP'nin ilk defa bir seçimde ikinci çıkmasında bu tip davranışların da etkili olduğu dile getirildi.

HASSAS OLUN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da ‘Şatafat, gösteriş ve kibir’ içeren davranışlarda çok hassas olduğuna dikkat çeken AK Parti kurmayları, milletvekillerinin bu konuda zaman zaman uyarıldığını hatırlattı. Son dönemdeki tartışmalar sebebiyle de milletvekillerine daha hassas olmalarını tavsiye ettiklerini ifade eden AKP yöneticileri “Hepimiz kamuoyu önünde olan insanlarız. Milletvekili arkadaşlarımıza daha dikkatli olmalarını söylüyoruz. Giyim kuşamdan yemeden içmeye, her konuda hassas olmalarını istiyoruz” dedi.

HER ADIMINIZ İZLENİYOR

Grup yöneticilerinin milletvekillerinden, yaptıkları açıklamalardan, kullandıkları dil ve söyleme kadar her alanda özenli olmalarını istediği belirtildi. Milletvekillerine, grup yönetimi tarafından “Herkes şu anda sizi izliyor. O sebeple attığınız her adım yanlış anlaşılmaya müsait olabilir. Siz samimi olsanız bile, yanlış algılanacaktır. Bu sebeple çok özenli olun. İstenmeyen sonuçlara yol açacak davranışlardan kaçının” uyarısında bulunuldu.

Etiketler :