AKP'de Yerel Seçim Başvuruları Başladı

AKP'de Yerel Seçim Başvuruları Başladı
Son Dakika: AKP'de 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimler için belediye başkanlığı ve belediye meclis üyeliği başvuruları başladı. AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz yaptığı açıklamada başvuru tarihi ve başvuru şartlarını sıraladı.

SON DAKİKA

AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AKP'nin yerel seçimler için başvuru sürecinin başladığını açıkladı. Genel Merkez'de basın toplantısı düzenleyen Ali İhsan Yavuz, başvuru sürecini ve başvuru şartlarını da açıkladı.

ak-partide-yerel-secim-aday-belirleme-takvimi-netlesti-iebh.jpg

"BAŞVURULARI BUGÜN BAŞLIYOR"

Yavuz, "Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere şehirlerimizi AK Parti belediyeciliğiyle buluşturmak istiyoruz. Aday müracaatları bugün başlıyor. 17 Kasım'a kadar devam edecek. Meclis üyesi, il genel meclisi üyeliği başvuruları da bugün başlayacak, 3 Aralık'a kadar devam edecek" dedi.

thumbs-b-c-60baad59ad017150b1c6adf5d9f9309c.jpg

BAŞVURULAR DİJİTAL ORTAMDA ALINACAK

Ali İhsan Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü:

"Başvurular dijital ortamda alınacak. Kişiler ön başvurusunu istediği yerden yapabilecek. Aday formunun sıcak imzalı şekilde bize gelmesi gerekiyor. Sadece aday formunu çıkartıp imzalamak suretiyle aday adaylığı yapılacak. Bu sefer başvuru aidatı almıyoruz. Bağış alınacak. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 50 bin TL, İl belediye başkanlığı için 30 bin, ilçe belediye başkanları için 20 bin, TL bağış alınacak. Bağışlar tüm dünyanın gözleri önünde soykırıma varan saldırılardan etkilenen Gazzeli kardeşlerimiz için AFAD tarafından kendilerine ulaştırılacak.ixadlds6veqxrhaums5wlw.webp

"DİJİTAL SÜREÇLERİ DEVREYE ALDIK"

"Bu dijital sistem sayesinde başkasının yerine oy kullanmayı neredeyse minimize ediyoruz. Geçersiz oy yok denecek kadar az. Aday başvurularının dijital ortamda alınmasına bugün başladık. 3 ton kağıt israfının önüne geçeceğiz. 19 Kasımdaki dijital temayül yoklamasında da 3 ton kağıt israfı önlenecek. İtiraz ve şikayetler de dijital olarak alınacak. Seçim faturası bu sayede doğaya kesilmesin diye katkı sağlıyoruz.

Bundan sonraki seçimlerde de dijital süreçleri devreye alıp çevreye katkı sağlamak istiyoruz. Bağışlar Gazze'ye gitsin istedik. Bütün teşkilat mensuplarımız ve aday adayı kardeşlerimizle katkı sağlamak istedik.

Mevcut milletvekillerimiz kendileri öyle bir görev takdim edilmediği sürece kendilerinden aday müracaatı almayacağız."

Kaynak:DHA

Etiketler :