15 Temmuz'da çocuğunu ve eski eşini kaybeden Nihal Olçok: FETÖ temizlenmedi, daha da derinleşti

15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde oğlu Abdullah Tayyip Olçok ve eski eşi Erol Olçok'u kaybeden Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok, Halk TV'de yayımlanan İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına konuk oldu. Dikkat çeken açıklamalarda bulunan Olçok, "FETÖ temizlenmedi, herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor. FETÖ, daha da derinleşti. Daha da derinleşerek güçlendi" dedi.

15 Temmuz'daki darbe girişiminde eski eşi Erol Olçok'u ve oğlu Abdullah Tayyip Olçok'u kaybeden Gelecek Partisi Yönetim Kurulu Üyesi Nihal Olçok, Halk TV'de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına konuk oldu.

Olçok, dikkat çeken açıklamalarda bulunarak "FETÖ temizlenmedi, herkesin çok dikkat etmesi gerekiyor. FETÖ, daha da derinleşti. Daha da derinleşerek güçlendi" dedi. Olçok şöyle devam etti: "Türkiye'de belli başlı kurumların FETÖ'den temizlendiğini düşünmüyorum. İktidar değiştiğinde de kolay olacak bir şey değil. İktidar olmakla muktedir olmak aynı şey değil. Bunu içselleştirmemiz lazım."

'Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu isteyeceğim'

14 Mayıs 2023 seçimlerinden Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanmasının hemen ardından bir randevu talebinde bulunacağını ifade eden Olçok, FETÖ darbe girişimi 2016'dan bu yana atılmayan adımları ve çözüm önerilerini sunacağını kaydetti.

Olçok, "İktidar değiştiği zaman yapılacaklarla ilgili çalışma hazırladım. Kemal Kılıçdaroğlu göreve başladığı an randevumu isteyeceğim ve yapılması gerekenleri-çözüm önerilerini dile getirip, 'bu noktalara hiç bakılmadı şu noktalara hiç bakılmadı' diye konuşacağım. Artık kimse 2002'deki seçmen değil. Aynı değiliz. Bu konuda bizim de bazı şeyleri görmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

Fatih Furkan Yazıcıoğlu ile ilgili bilinmeyen bir detay

Olçok, Kemal Kılıçdaroğlu ile Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu'nun görüşmesine dair değerlendirmelerde bulundu. Fatih Furkan Yazıcıoğlu'na dair bilinmeyen bir detayı dile getiren Olçok, şöyle konuştu:

"Furkan Bey’le ilgili çok minik bir detay vermek isterim. Babası Sayın Muhsin Yazıcıoğlu öldükten sonra Furkan, sağlık sorunu olmasına rağmen askere alınmıştır, bedelliye. Sağlık sorununu buradan deklare etmek istemem. Sonra size bilahare söylerim isterseniz, ona rağmen bedelliye alınmıştır.”

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :