Saygı Öztürk: CHP'li isim İnce için "Dükkân içinde dükkân açılmaz" dedi

Saygı Öztürk: CHP'li isim İnce için "Dükkân içinde dükkân açılmaz" dedi
Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, CHP'li bir ismin muharrem İnce'nin başlattığı "Memleket Hareketi"ne ilişkin "Muharrem İnce gitmiyorsa partiden uzaklaştırırsın bu kadar basit, dükkân içinde dükkân olmaz" dediğini aktardı. 

Öztürk, ismini vermediği kişinin "Muharrem İnce niçin hareket başlattı?" sorusuna  "İnce, unutulmaktan korktuğu için böyle bir yola girdi." yanıtını verdiğini yazdı. CHP'li isim, "Bence bu işi uzatmamak lazım. Bir parti içinde durup da partiyi eleştirerek ‘Hareket başlatıyorum' denilmez. O gitmiyorsa partiden uzaklaştırırsın bu kadar basit. Dükkân içinde dükkân açılmaz." düşüncesini dile getirdi. 

CHP'li isim, "Parti içinde hareket başlatıyorsanız, partinin buna müsaade etmemesi lazım. ‘Dükkân içinde dükkân açılmaz' dedim ya.  Parti kurmasına hiç ihtimal vermiyorum. 4 Eylül'de durumu Sivas'ta göreceğiz. Genel Başkanımızın, partinin bu duruma mutlaka neşter vurması lazım. Bu konuyu genel başkanımızla da görüşeceğiz. Basının önünde insan partisine zarar verecek bir tutum içinde olmamalı. ‘CHP'nin içinde Atatürk düşmanları var' diyen bir siyasetçi, ya kendisi partiyle yolunu ayırmalı, ya da parti gereğini yapmalı. Bu durumu Genel Başkanımıza da anlatan arkadaşlarımız oldu, yine anlatacağız." ifadesini kullandı. 

Etiketler :