Sağlık Bakanı Koca: Zorunlu PCR testleri devlet hastanelerinde ücretsiz yapılacak

Cumhurhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı ardından açıkladığı zorunlu PCR testiyle ilgili Sağlık Bakanı Koca bir duyuru yaptı. Koca, 'Aşı olmayan öğretmen ve personele yapılacak zorunlu PCR testleri devlet hastanelerinde ücretsiz olacak' dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 20 Ağustos 2021 07:44
Sağlık Bakanı Koca: Zorunlu PCR testleri devlet hastanelerinde ücretsiz yapılacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yüz yüze eğitim kapsamında istenecek zorunlu PCR testlerinin devlet hastanelerinde ücretsiz yapılacağını açıkladı.

Bakan Koca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'na dair açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorusunu yanıtladı.

"Yüz yüze eğitim kapsamında haftada 2 kez istenecek zorunlu PCR testi ücretsiz mi olacak" sorusuna Koca, "Devlet hastanelerinde ücretsiz olacak." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrasında "6 Eylül'de yüz yüze eğitimin başlamasıyla henüz aşı olmamış öğretmen ve personelin haftada en az 2 defa PCR testi yaptırmasını isteyeceğiz. Konser, tiyatro ve sinema gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetler için de zorunlu PCR testi uygulamalarını devreye alacağız." ifadelerini kullanmıştı.