Miley Cyrus'un Hastalığı İçin Doktorlar Uyardı! Felç Yapıyor

Miley Cyrus'un Hastalığı İçin Doktorlar Uyardı! Felç Yapıyor
Kalbin düzensiz atmasına neden olan hastalık için doktorlar uyardı. Hastalık ünlü ABD'li şarkıcı Miley Cyrus'un da hastalığı olarak biliniyor. Atriyal fibrilasyon (AF) felce neden olabiliyor.

Yapılan bir araştırmaya göre, yaygın bir kalp ritim bozukluğu olan atriyal fibrilasyon (AF) hastalarının felç geçirme ve demans geliştirme riski, önceki tahminlerden çok daha yüksek çıktı.

Kalbin düzensiz veya hızlı atmasına sebep olan atriyal fibrilasyon, dünyada milyonlarca insanı etkileyen bir sağlık sorunudur. Bu rahatsızlıktan muzdarip olan ünlü isimler arasında Elton John, Miley Cyrus, Tony Blair ve Joe Biden da bulunmaktadır.

AF hastalarının beyne kan taşıyan pıhtılar oluşturma ihtimali daha yüksek olduğu için, bu durumun felç riskini artırdığı uzun zamandır bilinmektedir. Bu nedenle, en yüksek risk altındaki kişilere felci önlemek amacıyla kan sulandırıcı ilaçlar reçete edilmektedir.

Ancak, araştırmacılar şimdi, düşük risk grubunda yer alan ve bu nedenle kan sulandırıcı ilaç verilmeyen kişilerin bile ciddi sağlık sorunları yaşama ihtimalinin daha yüksek olabileceğini düşünmektedirler.

miley-cyrus1.jpg

Miley Cyrus sahne şovlarıyla birçok kişinin kalbini yerinden oynatıyor olabilir. Ama aslında onun da kalbiyle ilgili ciddi bir sorunu var. Cyrus, atrial fibrilasyon denilen bir tür kalp ritmi bozukluğundan musdarip. Yani kalbi normalden hızlı atıyor.Bu durum Cyrus'ın sağlığını tehdit etmese de rahatsız ediyor. Genç şarkıcı "Sahnedeyken kalbimi düşünmediğim bir an bile olmuyor" diye konuşuyor.