Perinçek'e MHP'den üzücü haber: Çay bile içmeyiz

Perinçek'e MHP'den üzücü haber: Çay bile içmeyiz

Doğu Perinçek'in "MHP’nin başına geçmek şereftir" sözlerine MHP'den "Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir" yanıtı geldi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, önceki akşam Haber Global yayınında, Meclis’teki HDP fezlekeleriyle ilgili CHP’li hukukçu Gamze Pamuk Ateşli ile tartıştı.

“MHP’nin başına geçmek şereftir"

Perinçek, Pamuk’un “Olur da Bahçeli siyaseti bırakırsa MHP’nin başına da geçersiniz, çok uygun bir pozisyonunuz var” sözleri üzerine, “MHP’nin başına geçmek şereftir. MHP bugün vatansever bir parti. MHP vatansever bir konumda. Türkiye’nin bütünlüğü için çalışıyor, teröre karşı mücadele veriyor, Amerika’ya karşı duruyor, onun için MHP’nin başında olmak bir suç değil” dedi.

Hürriyet'in haberine göre, MHP kaynakları, Perinçek’in “MHP’nin başına geçmekten şeref duyarım” sözlerine şu yanıtı verdi:

"Çay içmemiz bile mümkün değildir"

“MHP’nin Doğu Perinçek'e bakışı bellidir. MHP’nin Perinçek ile aynı yerde anılması hoş bir şey değil, şiddetle karşıyız biz bu duruma. Herhangi bir ilişkimiz, beraber hareket etmemiz, çay içmemiz bile mümkün değildir. 12 Eylül’den evvel ülkücü yöneticilerin hepsini Aydınlık Gazetesi’nde hedef göstermiştir. Gazetelere tam boy ilan verip adını, okulunu, adresini yayınlamıştır. MHP’ye üye olması bile mümkün değildir, bu şekilde kabul edilemez.”