Peker'in sitesi neden kapatıldı?

Barış Pehlivan, Sedat Peker'in resmi internet sitesinin erişime engellenmesinin talebinin savcılık, İçişleri Bakanlığı ya da Cumhurbaşkanlığı'ndan geldiğini belirtti.

Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Mayıs 2021 08:15
Peker'in sitesi neden kapatıldı?

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, bugünkü yazısında, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in kapatılan internet sitesine ilişkin, "Talep ya savcılıktan ya İçişleri Bakanlığı’ndan ya da Cumhurbaşkanlığı’ndan geldi, mahkeme de siteyi kapattı." dedi.

Pehlivan şöyle yazdı:

Kararın 5651 sayılı kanundaki “gecikmesinde sakınca bulunan hallerde erişimin engellenmesi” kapsamında alındığı biliniyor. Gecikmesin” deniyor ya Sedat Peker’in sitesi tam 20 yıldır yayındaydı, tehlike yeni fark edilmiş demek ki! 

Neyse, kafamda başka deli sorular var... Sedat Peker’in sitesinde yüzlerce insanla fotoğrafı ve anıları vardı. Düğünler, açılışlar, davetler, mitinglerden notlar bulunuyordu. Acaba sitenin kapatılmasında bu özel arşiv de etkileyici faktör oldu mu?

Öyle ya... 

Aynı “devlet” aklı benzer bir şeyi daha önce de yapmıştı... 

Hatırlayın: 15 Temmuz darbe girişiminden hemen sonra, yemediler içmediler FETÖ’nün yayın organlarının sitelerini kapattılar. Zaman, Taraf, STV, Bugün gibi örgütün internet sitelerinin arşivleri uçuruldu.

Halbuki Türkiye yakın tarihinin en tehlikeli terör örgütünün nasıl büyüdüğü kronolojik olarak o sitelerde vardı. Tüm suç ortaklığı çıplak görülüyordu. Belgeliydi. 

Normalde ibret olsun diye sanal müze gibi açık tutulması gerekirken silindi. 

Yani... 

Peker’in sitesinin kapatılmasındaki asıl motivasyon da bir şeyleri saklamak olabilir miydi?