Müftüoğlu: Ahmet Hakan'a katılmıyorum

Müftüoğlu: Ahmet Hakan'a katılmıyorum

Osman Müftüoğlu, Ahmet Hakan'ın “Vaka sayıları düşüyor, hasta sayısında azalma var, aşılama başladı, başlayacak, ben diyorum ki: Lokantaları ve kafeleri yavaş yavaş açsak mı?” ifadesine katılmadığını dile getirdi.

Hürriyet baş yazarı Osman Müftüoğlu bugünkü yazısında Ahmet Hakan'ın geçtiğimiz günlerde köşesinde yazdığı “Vaka sayıları düşüyor, hasta sayısında azalma var, aşılama başladı, başlayacak, ben diyorum ki: Lokantaları ve kafeleri yavaş yavaş açsak mı?” ifadesine katılmadığını dile getirdi. "Ahmet Hakan'la kesinlikle aynı fikirde değilim" diyen Müftüoğlu şöyle yazdı: 

"Biliyorsunuz, biz aynı hatayı geçtiğimiz haziranda da yaptık. Yanlış normalleştik. Gelin bu sefer yine aynı hataya düşmeyelim. 2020 Haziranında yaptığımız gibi hızlı ve fazla normalleşmeyelim. Aşılamanın olumlu sonuçlarını en erken mayıs ayı gibi alabileceğimizi bilelim, ona göre hareket edelim, kademeli normalleşelim. Kademeli normalleşmede bile “Bilim Kurulu ne diyorsa” ona göre hareket edelim. Vaka sayılarındaki bu sevindirici azalmanın sadece “kalabalıklaşmaları azaltma” sayesinde ulaşılan geçici bir sonuç olduğunu aklımızdan hiç çıkarmayalım. Unutmayalım ki virüs sokakta bizi, bizim yeniden kalabalıklaşmamızı, kalabalıklaşabileceğimiz mekânlarda yeniden çoğalmamızı bekliyor."

Gündem