MHP'li isim: Esnaf batma noktasında

MHP'li isim: Esnaf batma noktasında

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, "Şu an esnaf batma noktasına gelmiştir" dedi.

Cumhur İttifakı'nın bileşeni ve iktidar ortağı MHP'nin Edirne İl Başkanı Zakir Tercan'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.Kiralarının çok yüksek olduğunu, esnafın vergilerini ve SSK primlerini ödeyemediklerini ifade eden Tercan, “Bir dokun, bin ah işit… Şu an esnaf batma noktasında” diye konuştu.

"Esnaf siftah yapamıyor"

Trakyaanaliz.com’un haberine göre; Tercan, “Edirne esnafının ve halkının derdiyle dertlenen sevinciyle sevinen, oy için değil insanı bir vazife diye esnafımızın yanındayız. Sesi olmayı görev sayıyoruz. Çünkü; Biz Milliyetçi Hareket Partisiyiz…” ifadelerini kullandı. Esnafın Bağkur ve SSK primlerini ödeyemediğini söyleyen Tercan, “İşsinin maaşını da ödeyemiyor… Esnaf siftah yapamıyor” ifadelerini kullandı.

"Batma noktasına geldiler"

Tercan, “İşlerin olmaması nedeniyle, dükkanlarını ya kapatıyor, ya da devretmeye çalışıyor… Şu an; esnaf batma noktasına gelmiştir… Bir an evvel devletimiz esnafa gereken yardım elini uzatmalı, rahat bir nefes aldırılmalı ve gereken yapılmalı…” diye konuştu.

Çözüm önerileri de sunan Tercan, şu ifadeleri kullandı:

MHP olarak diyoruz ki, “Vakıf kiraları dondurulsun” Esnafımız rahat nefes alsın. Koronavirüs belası bitene kadar kira alınmasın… Kira sözleşmesinin 15/5 maddesi şu şekilde: Kiracı sözleşmenin devamı süresince, doğal afetler, grev, salgın hastalıklar, seferberlik gibi mücbir sebepler haricinde sözleşme süresinin uzatılması, kira bedelinin indirilmesi, ödeme tarihi ve miktarı değiştirilmesi talebinde bulunamaz. MHP olarak diyoruz ki; Vakıf kiracılarını rahatlatmak için kira sözleşmesinin 15/5 Maddesini hayata geçirin…