MHP'li belediye başkanı ağabeyini imar müdürü yaptı

MHP'li belediye başkanı ağabeyini imar müdürü yaptı

Rize'nin Çayeli Belediyesi Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi, ağabeyi İbrahim Çiftçi'yi İmar müdürü olarak atadı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde İmar Müdürü olan ağabeyi Halil İbrahim Çiftçi, kardeşinin başkanı olduğu Çayeli Belediyesi'nin işlerine müdahale ettiği iddiası belediyenin meclis toplantısında gündem oldu. Başkan İsmail Hakkı Çiftçi, İBB'den emekli olan ağabeyinin ücretsiz yardım ettiğini belirterek, “Belediyede çalışmıyor, belediyenin işlerine karışmasını halka anlatamıyoruz” diyen meclis üyelerini ikna edemedi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine göre, olayların ardından başkan Çiftçi, ağabeyinin imar konusunda çok fazla tecrübesi olduğunu ifade ederek Çayeli Belediyesi İmar Müdürü olarak atadı.

Başkan Çiftçi “Göreve başladığımızda Çayeli Belediyesi'nin ciddi anlamda birikime ihtiyacı olduğunu gördük. Daha önce yapılan işlemlerin çoğu ya eksik ya yanlıştı. Bunları düzeltecek, yoluna koyacak, belediyeye kurumsal bir kimlik kazandıracak tecrübeli insanlara ihtiyaç vardı. Bu teknik konuda eksikliğimi gördüm. AK Partili belediye meclis üyelerinin de bu konuda ‘Ağabeyin belediyeye yetkisi olmadan gelip dosyalara, şuna buna dokunacağına gelsin burada çalışsın. Burada resmi olarak çalışsın’ talepleri olunca bizde işin açıkçası böyle bir tecrübesi olan kurumsal kimliği birinci derece memur olan kendi yakınımızı bir yakın olarak değil teknik konuda uzman biri olarak Çayeli Belediyesi'nin imar servisinde müdür olarak görevlendirdik” dedi.

İmar müdürü olarak atadığı Halil İbrahim Çiftçi'nin ağabeyi olmasının önemli olmadığını da söyleyen Başkan Çiftçi, "Neticede bunun vasfına bakacağız. Sizin çocuğunuzu ameliyat edecek kişinin profesör ağabeyiniz olması yanlış bir şey değildi. Siz ‘Hayır o benim ağabeyimdir o ameliyat etmesin benim çocuğumu, götürelim bu yabancı pratisyen ameliyat etsin' demezsiniz herhalde. Biz Çayeli'nde hepimiz kardeşiz zaten. Bu ilçede hepimiz birbirimizin akrabasıyız” dedi.

Gündem