Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı

Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı

Meteoroloji, Marmara, Karadeniz ve Güneydoğu çevresinde yağış beklenirken, Ege ve Akdeniz için kuvvetli rüzgar uyarısı yaptı. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusu için de çığ uyarısı yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün duyurusuna göre, bugün ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinde hava parçalı ve çok bulutlu.

Edirne hariç Marmara ve Karadeniz bölgeleri ile Doğu Anadolu'nun güney ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Nevşehir, Niğde ve Hatay çevrelerinde yağış bekleniyor. 

Kar uyarısı

Yağışların genellikle yağmur, Güney Marmara'nın yüksek kesimleri, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun doğusu ile sabah saatlerinde Niğde ve Nevşehir çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. 

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunda çığ tehlikesi bulunuyor.

Kuvvetli rüzgar bekleniyor

Sıcaklıkların ülkenin güney kesimlerinde mevsim normallerinin 2-4 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normallerinde seyretmesi bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Ege'nin güney kıyıları ile Antalya çevrelerinde yer yer kuvvetli eseceği tahmin ediliyor.