Mansur Yavaş'tan bir ilk: Kar çalışmaları canlı konum ve güzergahlar ile takip edilebiliyor

Mansur Yavaş'tan bir ilk: Kar çalışmaları canlı konum ve güzergahlar ile takip edilebiliyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da yürütülen kar çalışmalarını canlı konum ve güzergahları ile paylaştı. "Türkiye'de bir ilke imza atarak hizmet veren araçlarımızın konumunu canlı olarak paylaşıyoruz" dedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmalarının yakından takip edilebilmesi için kent genelinde kar küreme araçlarının bulunduğu noktaları “kartakip.ankara.com.tr” adresi üzerinden canlı olarak yayınlıyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Kar yağışının olumsuz etkilerini en aza indirmek şehrimizin birçok noktasında çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye'de bir ilke imza atarak hizmet veren araçlarımızın konumunu canlı olarak paylaşıyor; çalışma yapılan yolları mavi renk ile belirtiyoruz." ifadelerini kullandı. 

ankara.png

Site üzerinden karla mücadele ekiplerinin canlı konumları plakalarıyla birlikte yayınlanırken, uygulama güzergahları da araçlar hareket ettikçe mavi çizgi ile anlık olarak çiziliyor. Türkiye’de bir ilk olan ve dünyaya örnek olacak uygulama ile vatandaşlar çalışmaları anbean takip edebiliyor.

Sahada kar ve buzla mücadelesini toplam 745 araç ve bin 611 personel ile sürdüren Büyükşehir Belediyesi; Konya, Eskişehir, İstanbul ve Samsun Yolu başta olmak üzere ana arterler ile bulvar ve caddelerde buzlanmaya karşı tuzlama ve kar temizliği çalışması yürütüyor.

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ekipleri, yayaların can güvenliği için özellikle kaldırım ve üst geçitlerde elle ve temizlik araçlarıyla kar küreme çalışması yaparken, Fen İşleri Daire Başkanlığı ekipleri de yollarda tuzlama ve kar temizliği çalışmalarını sürdürüyor.

57 bin ton tuz ve 330 bin ton buz çözücü solüsyon stoğuna sahip olan Büyükşehir Belediyesi, kendi ürettiği 18 ton buz çözücü solüsyonu Başkent yollarında ilk kez kullanmaya başladı.

Türkiye