Mahir Ünal'dan "askıda ekmek" açıklaması

AKP Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, MHP'nin başlattığı askıda ekmek uygulaması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

AKP Tanıtım ve Medya Başkanı Mahir Ünal, Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle AKP Genel Merkezinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ünal, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AKP Gençlik Kolları’nın resmî Twitter hesabından paylaştığı, Mustafa Kemal Atatürk’ün adına yer verilmeyen “Sen kimsin?” videosuna gelen eleştirilere yanıt veren Ünal şöyle konuştu:

“Gençlik Kollarımızın hazırladığı bir klip ile ilgili, son derece amatör bir heyecanla hazırlanmış video üzerinden birileri maalesef hiç hoş olmayan, çirkin bir dille üslup kullandılar. Bunu da doğru bulmuyorum.”

Askıda ekmek tartışmalarına da değinen Ünal, “Askıda ekmek meselesi, o ülkedeki yardımlaşmayı, dayanışmayı, paylaşmayı gösterir. Geçtiğimiz yıllarda Hollanda’da bir bahçe duvarına asılmış askıda elmaları, ‘medeniyet budur’ diye haber yapanlar bugün askıda ekmekten yoksulluk çıkarmaları ve Türkiye ile ilgili bir sorun olarak bunu öne çıkarmaları kendi maalesef dezenformasyon anlayışlarının bir sonucudur” dedi.
Babacan: Adaleti, demokrasiyi askıya alırsanız; ekmeği askıya koymak zorunda kalırsınız'Kampanya en çok AK Parti'yi rahatsız etti'MHP'den 'askıda ekmek' açıklaması: Densizler

 

Etiketler :