Yargı Dizisine Büyük Tepki: Bu Nasıl Bir Aymazlıktır!

Yargı Dizisine Büyük Tepki: Bu Nasıl Bir Aymazlıktır!
Başrollerinde Kaan Urgancıoğlu ile Pınar Deniz'in yer aldığı Yargı dizisine büyük bir tepki geldi. Avukat Rezan Epözdemir, 'Yargı' dizisinde ceza muhakemesine ilişkin bütün kuralların ve ilkelerin fütursuzca ihlal edildiğini söyledi "Bu nasıl bir aymazlıktır" ifadelerini kullandı.

Başrollerini Pınar Deniz ve Kaan Urgancıoğlu'nun paylaştığı 'Yargı' dizisi, Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşmaya devam ediyor. Dizinin takipçileri merakla bölümlerini bekliyor ancak senaryo bazı bölümleriyle de tepki çekiyor.

Avukat Rezan Epözdemir, senaryosunu Sema Ergenekon'un kaleme aldığı diziyi sosyal medya hesabından eleştirdi.

Epözdemir dizide ceza muhakemesine ilişkin kuralların fütursuzca ihlal edildiğini söyledi. Epözdemir, şu ifadeleri kullandı:

"Yargı dizisinde ceza muhakemesine ilişkin bütün kurallar ve ilkeler fütursuzca ihlal ediliyor. Yargı ile ilgili bir dizi yapıyorsunuz, bir hukuk danışmanınız yok mu? Bir hukukçudan görüş almıyor musunuz? Bu nasıl bir aymazlıktır...

85839-yargi-dizisine-4-yeni-transfer-65bcdeaa50501.jpg

Soruşturmayı yürüten savcı, şüpheli müdafii olan Avukat'a geç vekaletname sundun, seni ifadeye almıyorum diyor, Soruşturma aşamasında şüphelinin ifadesine ikinci avukatın giremeyeceğini ifade ediyor. Savunmasını yapacağı müvekkiliyle, ifade öncesi görüşmesine izin vermiyor. Adil yargılanma, silahların eşitliği ve savunma hakkının yerle bir edildiği, ceza muhakemesinin temel evrensel prensip ve kurallarının uygulanmadığı, yargılamanın saç ayağı olan avukatların tahkir edildiği bir yaklaşım. Yargıyı konu olan bir dizinin hukuki gerçeklikten uzak olması manidar ve düşündürücü..."

Etiketler :