Hazal Kaya Ekranlara Geri Dönüyor, Yeni Rolü Şaşırttı...

Hazal Kaya Ekranlara Geri Dönüyor, Yeni Rolü Şaşırttı...
Oyuncu Hazal Kaya ekranlara geri dönüyor. Mart ayının sonunda sete çıkması planlanan polisiye türündeki bir dizide Hazal Kaya, dedektif rolüne hayat verecek.

Hazal Kaya son dönemde en çok teklif alan oyuncular arasında yer alıyor. Karga Seven imzalı Pera Palas’ta Gece Yarısı dizisinin 2. Sezon çekimlerinin ardından güzel oyuncu aynı yapım şirketinin "Alı-Kara" dizisiyle anlaşmıştı.

182420338-selahattin-pasali-hazal-kaya.jpg

Alperen Duymaz’lı proje eylül sezonuna ertelenince Kaya, dijital projeleri gündemine aldı. Önce beIN Connect’in dijital platformu TOD için çekilecek "Zamanın Kapıları" dizisine sıcak baktığı konuşulan Hazal Kaya adres değiştirdi ve eski yapım şirketi Karga Seven’ın "Sorgu Odası"yla imza aşamasına geldi.

10 bölümden oluşan Sorgu Odası dizisi de TOD için hazırlanıyor. Mart ayının sonunda sete çıkması planlanan polisiye türündeki dizide Hazal Kaya, bir dedektifi canlandıracak. Ünlü oyuncunun partnerinin kim olacağı ise önümüzdeki hafta belli olacak.

5f4f7b9f5542810ed4af515c.webp

HAZAL KAYA KİMDİR?

1 Ekim 1990 tarihinde Gaziantep'te dünyaya geldi. Tam adı Leyla Hazal Kaya'dır.

Annesi ve babası avukat olan Hazal Kaya, çocukluğunu İstanbul'un Balat semtinde geçirdi. 1997 yılında annesi ve babasının boşanmasının ardından annesi Ayşegül Kaya ile yaşamaya başladı. 4,5 yaşında kemana, 7 yaşında baleye başladı.

İlk ve ortaöğrenimini Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu'nda, lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi'nde tamamladı. Okulun tiyatro kolunda ve korosunda yer alan Hazal Kaya, liseye devam ederken cast ajansına giderek kayıt yaptırdı ve oyunculuğa adım attı.

Lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi bölümünde tamamladı.

hazal-kaya-1.webp

Oynadığı bir reklam filmiyle ilk kez kamera karşısına geçti. Ekol Drama'da Ayla Algan'dan ve Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi'nde Ümit Çırak'tan oyunculuk eğitimi aldı.

2007 yılında 'Genco' dizisinde ilk kez başrol olarak yer aldı. 2008 yılında Halit Ziya Uşaklıgil'in aynı adlı romanından uyarlanan 'Aşk-ı Memnu' dizisinde 'Nihal' karakterini oynadı.

2011 ve 2013 yıllarında 'Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi' dizisinde 'Berna Ç.' karakteriyle iki bölüm oynadı. Aynı zamanda 'Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm' sinema filminde de rol aldı.

2011 yılında Adını Feriha Koydum dizisinde Çağatay Ulusoy ile birlikte başrolü paylaştı.

Hazal Kaya; 2012 yılında 'Son Yaz-Balkanlar', 2013 yılında A.Ş.K., 2015 yılında 'Maral', 2017 yılında 'Bizim Hikaye' dizilerinde boy gösterdi.

İlk sinema filmi deneyimini 2011 yılında 'Çalgı Çengi' filminde konuk oyuncu olarak yaşadı. Aynı yıl 'Ay Büyürken Uyuyamam', 2012 yılında 'Bu Son Olsun', 2013 yılında 'Mavi Dalga', 2014 yılında 'İtirazım Var', 2015 yılında 'Kırık Kalpler Bankası', 2021 yılında 'Benden Ne Olur' sinema filmlerinde yer aldı.

'Esra' karakteriyle başrolünde yer aldığı 'Pera Palas'ta Gece Yarısı' dizisi, 3 Mart 2022 tarihinde Netflix'te izleyiciyle buluştu.

813118.jpg