Fırat Tanış, Şiddet İddialarına Karşı Açıklama Yaptı: "Sükûtum, Yasaya Duyduğum Saygıdan"

Fırat Tanış, Şiddet İddialarına Karşı Açıklama Yaptı: "Sükûtum, Yasaya Duyduğum Saygıdan"
Fırat Tanış, psikolojik şiddet iddialarına sessizliğini bozdu! Yasaya saygı duyduğunu belirterek adli sürecin işleyişine güvendiğini açıkladı.

Piyanist İklim Tamkan, sosyal medya platformu X ve Instagram üzerinden bir süre önce ayrıldığı oyuncu Fırat Tanış ile ilgili bir açıklama yaptı.

Tamkan, eski sevgilisi oyuncu Fırat Tanış hakkında psikolojik şiddet, tehdit, ısrarlı takipten dolayı uzaklaştırma kararı aldırdığını duyurdu.

Fırat Tanış'ın eski sevgilisi İklim Tamkan'dan şiddet iddiası: Gonca Vuslateri'den şaşırtan açıklama - 1

BİR İTİRAF DA VUSLATERİ'DEN

Tankan'ın şiddet itiraflarını ardından oyuncu Gonca Vuslateri'den şaşırtan bir açıklama geldi. Twitter (X) hesabından bir paylaşımda bulunan Gonca Vuslateri, Fırat Tanış hakkındaki iddialara bir yenisini daha ekledi.

Vuslateri "Defterin sayfalarını aralardım da... Gebelikte kendimi geremem. Bilinmesinden duyduğumuz tarifsiz 'görülüyor' hissi... Göğsüme giden nefesi ve ilahi adalet duygumu tarif edemem! Eminim kendisi yüzünden terapist kapılarında uyuyan kadın meslektaşları biraz olsun huzur bulmuştur" açıklamasında bulundu.

Oyuncu sözlerine "Bir şiddet failinin mağduru kadına 'Bu zamana kadar nerdeydin, neden sustun' demenin psikolojide bir 'anlam karmaşası' yoktur. Profesyonel bir hekim suskunluğun hikayesini de inceler.. . Ne vakit kişi hazırsa o vakit konuşur. Tanıklık da dahildir buna..." diye devam etti.

Fırat Tanış'ın eski sevgilisi İklim Tamkan'dan şiddet iddiası: Gonca Vuslateri'den şaşırtan açıklama - 2

Ünlü oyuncu Fırat Tanış, psikolojik şiddet iddialarıyla gündeme geldiği olayla ilgili olarak kamuoyuna bir açıklama yaparak sessizliğini bozdu. Tanış, yapılan iddiaların ardından hukuki sürecin işleyeceğine olan inancını belirterek, yasaya duyduğu saygıdan dolayı açıklama yapmayı doğru bulmadığını ifade etti.

Tanış'ın yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Piyanist İklim Tamkan, Fırat Tanış hakkında uzaklaştırma kararı aldırdı - Son Dakika

"Yıllarca varlığını savunduğum 6284 sayılı yasanın gücünün ve toplumun kadının beyanı temelinde örgütlenmesinin, gelecek yıllarda kendi kız çocuğum dahil herkesin iyiliğine olduğunun bilincindeyim. Bu nedenle de bir açıklama yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Ancak bilinmesini isterim ki; sükûtum ikrar değil, yasanın varlığına duyduğum saygıdandır. Tüm süreç olması gerektiği gibi adli mercilerce yürütülecek ve yargının haklılığımı ortaya çıkaracağına ve oluşan mağduriyetimi sona erdireceğine inanıyorum. Kamuoyuna saygılarımla, Nuri Fırat Tanış."

whatsapp-image-2024-02-29-at-14-19-22.jpeg

Fırat Tanış'ın bu açıklaması, kendisine yöneltilen iddialara karşı sessizliğini korurken, hukuki sürecin işleyişine olan inancını ve yasal düzenlemelere duyduğu saygıyı vurgulamaktadır. Oyuncunun adli mercilerin yargı sürecini doğru şekilde yürüteceğine olan güveni, açıklamanın temel mesajını oluşturmaktadır.