Pandemide evlerini atölyeye çevirdiler şimdi dünyadan sipariş yağıyor
Haber Giriş: | Haber Güncelleme: 09.06.2021 15:49

Pandemide evlerini atölyeye çevirdiler şimdi dünyadan sipariş yağıyor

İki genç kadın girişimci ev atölyesinde başladıkları üretim hikayelerini uluslararası piyasaya taşımak üzere.

Türkiye'de küresel salgının etkisiyle ekonomik zorluklar katlanırken, eve hapsolma sürecini fırsata çevirenler de oldu. Onlardan biri; tasarım girişimleriyle yola çıkan iki genç kadın girişimci; Burcu Özcan ve Kübra Tınaz.

Birbirinden farklı dekoratif obje, heykel ve tablo üreten genç girişimciler, pandemide kurulmanın sancılarını da avantaja dönüştürmüş durumda. Evlerini atölyeye çeviren Özcan ve Tınaz, alışveriş sitelerinde en çok tercih edilen tasarım firması olmakla kalmadılar, kendi içeriklerini Instagram'da Lavidetasarim adresinden sunmayı ve müşterilerine ulaşmayı başardılar.   

Hijyenik boya seçimi ile fark edildiler

İkilinin kurduğu Lavide Tasarım'ın tüm ürünleri sağlığa zararsız boya tercihleriyle yapılırken, boya kalitesi de zirve markalardan seçiliyor. Üstelik tüm bunları yaparken ürünlerine biçtikleri değerleri minimum tutmaya çalışıyorlar. 

whatsapp-image-2021-06-09-at-15-40-39.jpeg

Ev atölyesinden uluslararası pazara

Koronavirüs tehdidiyle birlikte evlere kapanılan dönemi fırsata çeviren ikili, ev atölyesiyle başladıkları hikayelerini şimdi birçok ülkeden aldıkları pazar teklifleriyle sürdürüyor. 

Uluslararası atölye daveti aldılar

Uluslararası formatta düzenlenmesi düşünülen Tasarım & Boya Atölyesi'ne de hazırlanan ikili, Türkiye'yi bu alanda öne taşıyacak projelere imza atma çabasında.