Kılıçdaroğlu: Yeni bir siyaset anlayışını Millet İttifakı ile birlikte getirmek istiyoruz

Kılıçdaroğlu: Yeni bir siyaset anlayışını Millet İttifakı ile birlikte getirmek istiyoruz

CHP lideri Kemal Kılıdaroğlu, Çukurova Belediyesi'nin toplu açılış töreninde açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da Çukurova Belediyesi'nin toplu açılış törenine katıldı. Kılıçdaroğlu bu törende bir konuşma yaptı. Konuşmasında Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile telefonda görüştüğünü belirten Kılıçdaroğlu, "En kısa zamanda işine dönecek" dedi. 

Satırbaşları şöyle:

Yaptıkları harcamın karşılığı sizden toplanan vergiler dolayısıyla yapılan her harcamanın hesabını millete vermek, halka vermek temel görevdir.  Bizim 7 ilkemizden biri budur. O nedenle bizim belediye başkanlarımızın olduğu bütün yerlerde ihaleler kamuya açık yapılır. İhaleler doğru yapılır. Biz bu ilkeyi her yerde sağlıyoruz. Bizim için çok önemli. 

"Yeni bir siyaset anlayışını Millet İttifakı ile birlikte getirmek istiyoruz"

Yeni bir siyaset anlayışını Millet İttifakı ile birlikte getirmek istiyoruz. Ahlaklı bir siyaset anlayışını getirmek istiyoruz. Hesap veren, yapılan bir harcamanın hesabını veren bir siyaset anlayışı getirmek istiyoruz. Kavgalı bir Türkiye değil. Herkesin huzur içinde yaşadığı bir Türkiye anlayışını egemen kılmak istiyoruz. Belediye başkanlarımız bu çerçevede çalışıyorlar. 7 temel ilkemiz var, belediye başkanlarımız her ilkeye uyacak. Yerel yönetimlerde sağlanan her başarıyı alkışlayacağız.

"Ben size eleştiri hakkını getirdiğim için sizden oy istiyorum"

Buradan tüm Türkiye'ye seslenmek istiyorum. Bizim belediye başkanlarımızın başarısını Türkiye genelinde yaşamak istiyorsanız önümüzde seçim var sandığa gideceksiniz. Sandıkta haktan yana, hukuktan yana, adaletten yana olanlara oy veriniz, bunu istiyorum sizden. Siyaset bir özveri alanıdır, siyaset köşeyi dönme alanı değildir. Türkiye genelinde pek çok sorun var aşılamıyor. Herkesin kafasında kaygılar var. Ne olacak bu memleketin hali diye. Size bir sözümüz var. Önümüzdeki seçimler salt bir seçim değil. Önümüzdeki seçimler demokrasiden yana olanlar ve demokrasiye karşı olanların seçimidir. Demokrasi benim için bir yaşam biçimidir. Beni sevdiği ya da kızdığı için insanlar oy vermesin. Bana şu gerekçe ile oy vermek zorunda vatandaş. Ben yanlış yaptığım zaman her ortamda çıkıp özgürce eleştirebilirsiniz. Ben size eleştiri hakkını getirdiğim için sizden oy istiyorum. Belediyelerimiz bunun göstergesidir. Belediye başkanları arkadaşlarımıza söyledim. Bütün engellemelere rağmen şikayet etmeyeceksiniz. Şikayet etmek yasak. Ne olursa olsun bütün engelleri aşıp halka hizmet götüreceksiniz. böylece halk CHP'nin önüne gelen bütün engelleri aştığını görecek. Aynı görevi iktidarda da yapacağız. 

"Gururlanarak söylüyorum belediye başkanlarımız tarih yazıyorlar"

Türkiye'nin yönetilmediğini Türkiye'nin savrulduğunu biliyoruz. Kaynakların birilerine peşkeş çekildiğini biliyoruz. Umutsuz değiliz. Gün birlikte yürüme günüdür. Biz bu anlayışla yola çıkacağız. Belediye başkanlarımız şu an bunun yerel yönetimlerdeki öncüleri. Bütün engellemelere rağmen tarih yazıyorlar. Gururlanarak söylüyorum belediye başkanlarımız tarih yazıyorlar. 11 belediye başkanımız var. Hepsi tarih yazıyor. Bizim bütün belediye başkanlarımız kendilerini halka adamıştır. Belediye başkanlarımıza şunu söyledim. Oy versin vermesin herkese eşit hizmet götüreceksiniz ama yoksul mahalleler varsa buralara hizmet gitmemişse o mahalleler için pozitif ayrımcılık yapacaksınız. 

"Ordunun gözbebeği Tank Palet fabrikasını peşkeş çektiler"

1 yılda yapılacak iş 18 yıldır yapmıyorlar ama kalkarlar ordunun gözbebeği Tank Palet Fabrikasını Katarlılara peşkeş çekerler. Ben susacak mıyım? Ben itiraz etmeyecek miyim? Ben sattılar demiyorum. Satmaları için para almaları lazım. Bir kuruş dahi almadılar. Kim yurtsever? Biz miyiz, onlar mı? Herkesin düşünmesi lazım. Sandığa giderken eğriyi ve doğruyu göreceğiz. 

"Londra'daki bir avuç tefeciye yüz milyonlarca faiz ödediniz"

Londra'daki bir avuç tefeciye yüz milyonlarca faiz ödediniz. Keban barajı mı yaptınız? 83 milyonu borç yüküne soktular. Her kuruşu doğru harcarsanız, Türkiye'de para var. 83 milyon vergi ödüyor. Doğduğu andan itibaren vergi öderseniz. Madem ki ben vergi veriyorum bu paralar nereye gidiyor?

"Biz bu ülkeyi yeniden inşa edeceğiz"

Borsa İstanbul'un yüzde 10'unu sattılar Katarlılara. Kaça sattılar biliyor musunuz? Ben bilmiyorum. 600 milletvekili de bilmiyor. İhale mi yaptılar? Hayır. Bu soruları kafanızda tutup sandığa giderken hatırlayın. Bu ülke peşkeş çekilecek ülke değildir. Biz bu ülkeyi yeniden inşa edeceğiz. Kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. 

Gündem