Karar yazarı Beki: İktidar eski CHP'yi mumla arıyor gibi bir tavır içinde

Karar yazarı Beki: İktidar eski CHP'yi mumla arıyor gibi bir tavır içinde
Akif Beki, "AK Parti'nin ve Erdoğan'ın görmek istediği CHP, yoksa bu değil miydi? Çünkü eski CHP'yi çok özlüyor, mumla arıyor gibi bir tavır içinde iktidar." görüşünü savundu.

Karar gazetesi yazarı Akif Beki, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Gara şehitlerinin sorumlusu Cumhurbaşkanıdır" ifadesine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın CHP'nin başörtüsü yasağını savunduğu günleri hatırlattığını belirtti. 

Beki şöyle dedi:

"AK Parti lideri Erdoğan, Gara tarışmasında Kılıçdaroğlu'nu geçmişiyle vurdu. Ama zaten Kılıçdaroğlu o geçmişin hesabını vermiş, o günün yanlışlarıyla yüzleşmiş, özeleştirisini yapıp o yanlışlardan dönmüştü. Artık başörtüsü açılımı yapan, değişen, özgürlüklerden yana, üst yönetiminde başörtülü siyasetçilerin görev aldığı bir CHP var. AK Parti'nin ve Erdoğan'ın görmek istediği CHP, yoksa bu değil miydi? Çünkü eski CHP'yi çok özlüyor, mumla arıyor gibi bir tavır içinde iktidar." 

Erdoğan'ın CHP'yi başörtüsü düşmanlığıyla suçlayabilme imkanı istediğini kaydeden Beki şöyle devam etti:

"Hadi Muharrem İnce, CHP'yi aslından sapmakla suçluyor da AK Parti'ye ne oluyor? 'Eskisi gibi ol, bugün değilse ne gün CHP'liğini göstereceksin' diye kızdı kızacaklar. Artık bu CHP'yle çekişmeden bir lezzet almadıklarını saklayamıyorlar. Eskisi gibi olmayan, sırtından kolay oy kazandırmayan CHP tat vermiyor. 'Kendin gibi ol, bugün değilse ne gün olacaksın, ne biçim CHP'sin' demeye gelen çıkışların başka izahı var mı?" 

Etiketler :