Kaftancıoğlu'dan 2'inci iddianameye ilişkin Halk TV'ye açıklama

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafı çekilmesi nedeniyle açılan iddianameye ilişkin konuştu.

İddianameye ilişkin Halk TV'ye ilk değerlendirmelerde bulunan Kaftancıoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Ben ilçe başkanımızla ilgili açılan tazminat davası duruşmasındaydım, dava düştü. İstanbul'da yerel yönetimlere dair güzel bir projenin çalışmasındayken bu iddianameyi öğrendim. Şaşırmadım. İddianamenin detaylarını sizin kadar bile bilmiyor olabilirim. Ben CHP İstanbul İl Başkanı olarak boş işlerle uğraşmak yerine halkın gerçek gündemini, halkın dertlerini çözmek için çalışıyorum. 

Avukatlardan öğrendiğim kadarıyla şimdi 'Özel hayatın gizliliği' nedeniyle iddianame oluşturulmuş. Ne CHP ne de Canan Kaftancıoğlu olarak ben hiç kimsenin özel hayatının gizliliğini asla ihlal etmeyiz ama kente, halka karşı işlenen bir suç varsa değil 2 tane 200 tane iddianame oluştursalar da biz halkın ve halkının yanında mücadele ederiz. İddianame gündemimde bile değil. Açanlar da açtıranlar da kendileri de inanmıyorlar ki bugün Üsküdar İlçe Başkanımızın davasında olduğu gibi takip etme zahmetinde bile bulunmuyorlar. Bu da bana şunu düşündürüyor açıkçası: Halkın dertleriyle ilgilenmek yerine, devleti yönetmek yerine algıyı yönetmek derdinde olanlar başta Pergolacı olmak üzere böyle algıları oluşturuyorlar. Yalan bilgilerle vatandaşı kandırmaya çalışıyorlar, kendi açtıkları davayı bile takip etmiyorlar. CHP'de hiç kimse halk için haklı olanı söylemekten geri durmaz. Böyle iddianameler de benim açımdan vız gelir tırıs gider diyebilirim."