Japon otomobil üreticisi Toyota'nın dördüncü nesil Yaris model arabasının fiyatı belli oldu

Japon otomobil üreticisi Toyota'nın dördüncü nesil Yaris model arabasının fiyatı belli oldu

Japon otomobil üreticisi Toyota'nın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Yaris modelinin fiyatı belli oldu. Yaris, hibrit motor özelliğine sahip.

Japon otomobil üreticisi Toyota'nın Yaris modelinin fiyatı belirlendi. Hibrit motor ve kendini şarj etme özelliğine sahip yeni nesil model, daha düşük yakıt tüketmeyi ve daha düşük emisyon sağlayarak şehir içi sürüşlerde rahat yolculuk yapılabiliyor. Toyota'dan yapılan açıklamaya göre yeni Yaris benzinli 209 bin 100 liradan, Yaris Hybrid ise 299 bin 200 liradan başlayan fiyatlarla showroomlardaki yerini aldı.

Piyasaya sürülen Yaris ile ilgili yapılan açıklamada Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt'un görüşlerine de yer verildi. Bozkurt, özellikle B segmentinin Avrupa başta olmak üzere Türkiye’de de hızla artan bir satış grafiği çizdiğini belirtti. "Baştan sona en küçük parçası dahi yenilenen Yaris ile birlikte bu segmentte iddiamızı yine çok güçlü bir şekilde ortaya koyacağız. Bu sınıfta tasarımı, donanımı, teknolojisi, sürüş keyfi ve güvenlik özellikleriyle öne çıkacak olan Yeni Yaris, Toyota’nın itici gücü olacaktır. Tamamen yenilenen Yaris’in benzinli ve hibrit versiyonuyla daha düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerlerine ulaşıldı. Dördüncü nesil hibrit motora sahip Yeni Yaris, şehir içinde daha fazla elektrikli sürüş olanağı sunarken, bir önceki modele göre yüzde 20 daha az yakıt tüketimi sağlıyor. Bunun yanında ayrıca Yeni Yaris Hybrid ile birlikte tüm hibrit ürün gamımız da tamamen yenilenmiş oldu. Bu verimlilik çok yüksek rekabetin bulunduğu bu sınıfta hem markamıza hem de Yeni Yaris’i tercih eden kullanıcılara büyük avantaj sağlayacaktır.” dedi.

 

 

Gündem