İşte Whatsapp’ın yeni özelliği

İşte Whatsapp’ın yeni özelliği

Whatsapp, Google Play Beta Programı'nda yer alan kullanıcılar için yeni bir özellik yayınladı. Özelliğe göre, artık videolar sessize alınabilecek.

Uzun zamandır beta versiyon kullanıcılarına yeni bir özellik sunmayan Whatsapp, yeni bir özellik yayınladı. Bu özellik sayesinde, bir video başkasına gönderilirken isteğe bağlı olarak sessize alınabilecek. Bu yeni özelliğin adı mute video (sessiz video) olarak belirlendi. Videoları sessize almak, ana ekrandaki düğme sayesinde mümkün olacak. 

Sessiz gönderim mümkün

Bunun sayesinde arka plan seslerini kaldırmak mümkün olacak. Ses verisi taşınmayacağı için, mobil veri daha az harcanacak. Webtekno'nun haberine göre Whatsapp bu özelliği bugünden itibaren daha fazla Beta kullanıcısına açacak. Sonrasında ise her şey iyi ilerlerse tamamen erişime açılacak. 
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Whatsapp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi sebebiyle birçok kullanıcı farklı platformalara geçmiş ve Whatsapp kayıp yaşamıştır. Bu özellik ve yeni özellikler sayesinde bu kayıp telafi edilmeye çalışılacak.