İl Sağlık Müdürü'nden korkutan açıklama: Eşiği geçmeye başlıyoruz

İl Sağlık Müdürü'nden korkutan açıklama: Eşiği geçmeye başlıyoruz

Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, ildeki vaka artışlarına karşın uyarıda bulundu ve “Artık kritik eşiği geçmeye başlıyoruz. Sağlık çalışanlarımız yoruldu” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyardığı 5 ilden biri olan Samsun'da vakalar hızla artıyor. Vakalara ilişkin açıklama yapan Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, “Vaka sayımız artmaya devam ediyor ve artık kritik eşiği geçmeye başlıyoruz. Sağlık çalışanlarımız yoruldu. Tüm samsun halkının virüse karşı kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın yanında olmasının zamanı hala gelmedi mi? Virüse ancak herkesin önlemlere ve kurallara karşı duyarlılığıyla geri adım attırabiliriz” diye uyarıda bulundu. 

“İlimizde vaka sayısı artmaya devam ediyor ve artık kritik eşiği geçmeye başlıyoruz. Güçlerinin son damlasına kadar her alanda, en ön safta mücadele eden sağlık çalışanlarımız yoruldu. Onları korumamız lazım. " diyen Oruç, Samsunlulara seslendi: "Samsun halkının virüse karşı hayatını ortaya koyarak kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarımızın yanında olmasının zamanı hala gelmedi mi? Ev ziyaretlerine bir son vermenin; gerekmedikçe dışarı çıkmamanın; sosyal mesafeye eş, dost akraba ayırımı yapmadan tavizsiz dikkat etmenin; maskesiz dışarı çıkmamanın zamanı artık gelmedi mi? Neyi bekliyoruz? Halen temaslı olduğu halde evde izolasyon koşullarına uymayan ya da temaslılarını bildirmeyen kişiler olduğunu görmek bizi üzüyor, bu vurdumduymazlık sağlık çalışanlarımızın moralini bozuyor. Virüse ancak sizin önlemlere ve kurallara karşı duyarlılığınızla geri adım attırabiliriz. Yanımızda olun, hep beraber bu mücadeleyi kazanalım” 

 

Gündem