İBB'den İzmir'e destek

İBB'den İzmir'e destek

İzmir'de yıkımlara ve ölümlere sebep olan 6,9 şiddetindeki deprem sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 150 personel ve 27 araçtan oluşan bir ekibi İzmir'e gönderdi.

İzmir’de saat 14.51’de meydana gelen 6,9 büyüklüğündeki deprem sonrasında, İBB Genel Sekreteri Can Akın Çağlar başkanlığında, AKOM’da, kriz masası oluşturuldu.

AKOM koordinasyonunda, bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere “İBB Afet ve Acil Durum Müdahale Planı”nda görevli birimlerden oluşan ekip kuruldu. İBB İtfaiyesi, İSKİ ve Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı’na bağlı toplam 150 personel ve 27 araçla deprem bölgesine hareket etti. 

Yapılacak olan desteğe ilişkin açıklama şöyle:

''Ekipmanlarıyla birlikte 102 personel ve 14 araçla İtfaiye, Seferihisar ilçesinde meydana gelen tsunami kaynaklı taşkın olayına müdahale için kombine ve arama kurtarma aracıyla birlikte 14 personeli ve üç araçla İSKİ, yemek tırı, jeneratör vb. ekipman; maske, dezenfektan vb. malzemeleriyle birlikte gıda mühendisi, aşçı, teknik ve hizmet personellerinden oluşan toplam, 34 personel ve 10 araçla Destek Hizmetleri Lojistik ekipleri en kısa sürede İzmir’e ulaşacak. Aynı zamanda, İBB ekipleri tarafından deprem bölgesinde günlük 4 bin kişiye, 10 gün boyunca, sıcak yemek servisi sağlanacak.''