İBB, bu kez 'Kanal İstanbul'u böyle anlattı

İBB, bu kez 'Kanal İstanbul'u böyle anlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul açıklamasının ardından İBB Sözcüsü Murat Ongun, projenin neden yapılmaması gerektiğini anlatan bir oyunlu animasyonu sosyal medya hesabından paylaştı.

Paylaşımın sonunda ekrana yansıyan "Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur" notu dikkat çekti. 

İstanbul haritası üzerinde yürüyen animasyonda "Proje yapılsın mı?" sorusuna izleyenlere 'yap', 'yapma' seçenekleri veriliyor.  Oyuncu 4 kez üst üste 'yap' seçeneğini seçtiğinde ise İstanbul görüntüsü parazitlenerek yok oluyor. 

İlk ‘yap’ denildiğinde tarım alanları yok oluyor, ikincide işsizlik artıyor, üçüncüde su kaynakları yok oluyor. Daha sonra da doğal denge bozularak nüfus çoğalıyor. 

Israrla devam edildiğinde ise İstanbul haritası kararak ‘Game Over’ yazısı çıkıyor.  Ardından siyah ekranda “Oyunlarda hatalardan geri dönüş olur. Peki ya gerçek hayatta? Ya kanal, ya İstanbul” notu paylaşılıyor. 

Oyunda 'yapma' seçeneğinin ise hiç kullanılmaması, sosyal medya kullanıcıları arasında ikinci bir animasyon yayınlanabileceği beklentisi oluşturdu.

 

ERDOĞAN: BUNLARDAN NE MUHALEFET ANLAR NE DE İBB

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kanal İstanbul projesi ile ilgili son açıklamasını dün cuma namazı sonrası yapmış "Kanal İstanbul  için her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Bundan ne ana muhalefet  anlar ne de İstanbul Büyükşehir Belediyesi anlar. Bu proje benim büyükşehir belediye başkanlığıma dayanan bir projedir. Şimdi İstanbul'da çöp dağları yükselmeye başladı. Bu çöpler niye temizlenmiyor? Dünya bu projeyi gelip hayran hayran izleyecek." ifadelerini kullanmıştı.