Evcil için 700 soru hazırlandı: Ablaları, eniştesi ve iki yeğeni de gözaltında

Evcil için 700 soru hazırlandı: Ablaları, eniştesi ve iki yeğeni de gözaltında
Emniyetin “Demir Yumruk” adı verdiği ve üç gruba yönelik yürütülen operasyon ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Operasyon kapsamında Erol Evcil’in iki ablası, eniştesi ve iki yeğeni de gözaltına alındı. Altın kaplama cep telefonu kullanan Hüseyin Eryılmaz’ın oğlu da göz altına alınanlar arasında. Evcil’e sorulmak üzere mali polisin hazırladığı soru sayısı ise 700.

Erol Evcil, Hüseyin Eryılmaz ile Melih ve Hakan Karabacak kardeşlere yönelik yürütülen ‘Demir Yumruk’ operasyonunda şüphelilerin ifade işlemleri sürüyor. Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan isimlerden bazıları dikkat çekici.

Eniştesi de listede

Erol Evcil’in ev kadını ablaları Gülderen Evcil Ardıç ile Remziye Evcil Şengül’ün yanı sıra eniştesi Fırat Ardıç ve yeğenleri Alperen Şengül ve Mirza Ardahan Ardıç ve Berat Nuri Şengül de gözaltında oldukları öğrenildi. Evcil’in yakın akrabalarının yanı sıra Hüseyin Eryılmaz’ın oğlu Bekir Eryılmaz’ın da gözaltında olduğu öğrenildi.
untitled-2.jpg
Gözaltına alınan isimler arasında Hüseyin Eryılmaz'ın oğlu Bekir Eryılmaz da yer alıyor.

Dev tesisleri ablaları ‘işletiyor’

Gülderen Evcil Ardıç ile Remziye Evcil Şengül, Erol Evcil’in İzmir’de ele geçirdiği Erege Metal, Sider Demir Çelik, Erkay Demir Çelik’in yönetiminde yer alırken, Fırat Ardıç ise Sidemir Sivas Demir Çelik AŞ’nin yönetiminde bulunuyor. Evcil’in 20’li yaşlardaki yeğenleri Alperen Şengül ve Mirza Ardahan Ardıç ise yıllık 1.5 milyon ton üretim kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük demir çelik tesislerinden biri olan Nursan’ı işleten Aba Demir Çelik’in sahibi konumunda.
about5.jpg
Dev sanayi tesisi Nursan'ın sahibi görünen 20'li yaşlardaki iki kişi de Evcil'in yeğenleri

Boş evde 3 milyon dolar çıktı

Soruşturma kapsamında ele geçirilen para ve altınların yanı sıra çok sayıda değerli taş da ele geçirildi. Pırlanta, yakut ve zümrüt ele geçirilen değerli taşlar arasında yer aldı. Soruşturma kapsamında mali polisin baskın yaptığı bir ev ise şaşkına uğrattı. Polisin baskın yaptığı ve boş olduğu uzun süredir kullanılmayan bir evden 3 milyon dolar para çıktı.
54cbd56e-9a77-4de3-884e-19c17c346bf2.jpg
Bekir Eryılmaz da göz altına alınan isimler arasında.

Evcil için 700 soru hazırlandı

Şüphelilerin sorgu işlemleri ise Ankara Emniyeti Müdürlüğü’nün 4’üncü katında sürüyor. Emniyet binasının 4’üncü katındaki koridorlar şüpheliler ile dolu iken Erol Evcil ile Hüseyin Eryılmaz’ın yaşadıkları sağlık sorunları nedeni ile sürekli doktor kontrolünde oldukları öğrenildi. Soruşturma kapsamında, Evcil’e yöneltilmek üzere hazırlanan soru sayısının ise 700 olduğu kaydedildi.

Faktoring firmaları da telaşta

Öte yandan, şüphelilere yönelik sorgu işlemi devam ederken ve şirketlerine tedbir kararı getirilirken çok sayıda alacaklı da şu sıra kara kara düşünüyor. Şüphelilere ait şirketlerden alacaklı olanlar arasında bir çok faktoring firmasının da olduğu öğrenildi. Özellikle Melih ve Hakan Karabacak kardeşlere ait Detaş’tan birçok faktoring firmasının on milyonlarca liralık riskinin bulunduğu öğrenildi.

Kaynak:halktv.com.tr

Etiketler :