AKP’li Lokman Çağırıcı’nın istifasının perde arkası

AKP’li Bağcılar Belediyesi Başkanı Lokman Çağırıcı, kalp rahatsızlığı nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı. Çağırıcı’nın istifasının perde arkasında yatan soruşturmaya halktv.com.tr ulaştı. Cinsel içerikli görüntüler nedeniyle Çağırıcı’nın tehdit edildiği ve konuya ilişkin soruşturma açıldığı öğrenildi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 13 Nisan 2022 16:39
AKP’li Lokman Çağırıcı’nın istifasının perde arkası

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı bugün 15 yıldır yürüttüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı. Twitter hesabından açıklama yapan Çağırıcı, "Daha önce mevcut olan kalp sorunlarımın tekrarlaması sonucu, beni çok sevdiğim Bağcılar halkına hizmetten alıkoyacağı gerekçesiyle karşı karşıya kaldım. Kıymetli hekimlerimizle yaptığımız istişareler neticesinde, görevi bırakmam gerektiği kanaatine vardım. Dolayısıyla 13 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Bağcılar Belediye Başkanlığı görevimden istifa etme kararı aldım" dedi.

Açıklamasında, “Hayatımın en verimli yıllarını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'la yol arkadaşı olarak millete hizmet yolunda geçirmemizi nasip eden rabbime şükrediyorum” diyen Çağırıcı, “Rabbim sağlık verdiği sürece, liderimin ve partimin yanında olacağımın bilinmesini ister, tüm gönül dostlarımdan dua beklerim” ifadelerini kullandı.

Görüntülere karşılık 10 milyon dolar istediler

Tüm bu gelişmeler yaşanırken Çağırıcı’nın şikayeti ile geçen hafta kritik bir soruşturmanın yürütüldüğü öğrenildi. Çağırıcı, biri kadın, iki kişinin ellerindeki cinsel içerikli görüntüsü ile kendisine şantaj yaptıklarını belirterek şikayetçi oldu. Şüphelilerin Çağırıcı’dan görüntülere karşılık 10 milyon dolar istedikleri öğrenilirken, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı otelci olduğu öğrenilen erkek şahıs A.M. ile kadın Z.K.’yi gözaltına aldırdı. Şüpheliler ifadelerinin alınmasının ardından ardından pazar günü çıkarıldıkları nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Şüphelilere, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme”, “Suç işleme amacıyla örgüt kurma” ve “Şantaj” suçlarından işlem yapıldığı öğrenildi. Şüphelilerden A.M.’nin Sahra Otelcilik Geliştirme ve Dayanışma Derneği’nin başkanı olduğu öğrenildi.

Telefonla aradığımız ve mesaj bıraktığımız Lokman Çağırıcı konuşmak istemedi.

lokmancagrici.jpeg