YPG, Kobani'nin Kontrolünü Tekrar Ele Geçirdi

YPG, Kobani'nin Kontrolünü Tekrar Ele Geçirdi
Türkiye sınırındaki Suriye kenti Kobani'de, YPG güçleri IŞİD militanlarının bulunduğu bir binayı bomba döşeyerek imha etti. IŞİD militanlarını kentten çıkaran Kürt güçlerinin, Kobani'nin kontrolünü tekrar ele geçirdiği...

Türkiye sınırındaki Suriye kenti Kobani'de, YPG güçleri IŞİD militanlarının bulunduğu bir binayı bomba döşeyerek imha etti. IŞİD militanlarını kentten çıkaran Kürt güçlerinin, Kobani'nin kontrolünü tekrar ele geçirdiği bildirildi. IŞİD'in Kobani'de önceki gün gerçekleştirdiği saldırıda ölen sivillerin sayısının ise 206 olduğu iddia edildi.

Çatışmaların üçüncü gününde Kobani'de şiddetli bir patlama meydana geldi.

DHA'nın haberine göre, Türkiye sınırına bir kilometre mesafedeki Kobani'nin Muştenur Mahallesi'ndeki bir binada bulunan IŞİD militanları, YPG güçleri tarafından bomba döşenerek binanın imha edilmesi ile etkisiz hale getirildi. YPG güçlerinin bölgedeki sivilleri tahliye ettikten sonra gerçekleştirdiği öğrenilen patlama Türkiye tarafından da duyuldu. Patlama ve ardından oluşan dumanlar Türkiye tarafından görülürken, yaşanan bu gelişme sonrası sınır hattında güvenlik güçleri teyakkuz durumuna geçti.

Patlamanın, Miştenur Hastanesi olarak da bilinen eski bir okul binasında meydana geldiğini bildiren İHA da içeride IŞİD militanlarının gizlendiğini belirtti.

Patlama sırasında binada 15 IŞİD militanının olduğu iddia edildi.

IŞİD, KOBANİ'DEN ÇIKARILDI

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, IŞİD militanlarını kentten çıkaran Kürt güçlerinin Kobani'nin kontrolünü tekrar ele geçirdiğini belirtti.

CİHAN haber ajansının servis ettiği bu fotoğraflarda, IŞİD'in önceki gün gerçekleştirdiği saldırıda öldürülen Kobanililerin cansız bedenlerinin sokaklarda olduğu görüldü.

Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü, bugün yaptığı açıklamada, terör örgütü IŞİD'in Perşembe günü Kobani'de gerçekleştirdiği bombalı saldırı ve infazlarda en az 206 sivilin öldüğünü duyurdu.

AA: IŞİD BOMBA YÜKLÜ ARAÇLARLA SALDIRDI

Anadolu Ajansı'na konuşan yerel kaynaklar, IŞİD militanlarının bugün de Kobani'deki çeşitli hedeflere bomba yüklü araçlarla saldırdığını ve ilçede aralıklarla çatışmaların yaşandığını belirtmişti.