YKS'ye giren Melek İpek kadınlara seslendi

Kendisine işkence eden ve öldürmekle tehdit eden eşini öldürdüğü için cezaevinde 108 gün kalan Melek İpek, bugün gerçekleşen YKS'ye girdi.

Yayınlanma:
Güncelleme: 26 Haziran 2021 21:35
YKS'ye giren Melek İpek kadınlara seslendi

Antalya'da kendisine işkence eden ve öldürmekle tehdit eden eşi Ramazan İpek'i kendisini savunmak isterken öldüren ve 108 gün tutuklu kaldıktan sonra cezaevinden tahliye edilen Melek İpek, bugün üniversite sınavına girdi. 

 

Gece uyuyamadığını anlatan Melek İpek, çok heyecanlı olduğunu ve herkese başarılar dilediğini belirterek, "Sınava 3'üncü girişim, inşallah kazanacağım. Kazanamazsam da seneye tekrar deneyeceğim çünkü çok fazla çalışmak için sürem olmadı. Sınava küçük kızım İkra ile geldim. Bana destek olacak. İnşallah ilerleyen zamanda ben de kızımı sınava getireceğim" dedi.

Melek İpek'in kardeşi Göksel Çelik de "Küçük yeğenimle birlikte geldik. Sınava gideceğiz, diye sabah erkenden ablam bizi kaldırdı. Onun heyecanıyla biz de endişeliyiz. İnşallah sınavı güzel geçer ki hayatının geri kalanını daha güzel yerlerde geçirir. Daha iyisini yapar. İnşallah bundan sonraki hayatında çok daha mutlu olur" dedi.

Hedefi matematik öğretmenliği

Sınav çıkışı ilk olarak kızı İkra Nur'a sarılan Melek İpek, "Bildiklerimi, elimden geleni yaptım. Hayırlısı artık. Hedefim matematik öğretmenliği, Antalya'da yaşadığım için de Akdeniz Üniversitesi'ni kazanmak istiyorum. Olmazsa seneye bir daha deneyeceğim" diye konuştu.

Kadınlara da seslenen İpek, "Kazanamadık, diye bir şey yok. Bu hayatta yapamayacağımız bir şey yok. Elimizden gelenin en iyisini yapmak için uğraşacağız. Okusunlar, ayakların üzerinde dursunlar" dedi.