Yeni parti hazırlığına Bahçeli'den şok tepki!

Yeni parti hazırlığına Bahçeli'den şok tepki!
Eski AKP'li isimlerin, 31 Mart sonrası parti kurma hazırlığına Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı MHP lideri Bahçeli de '2023' vurgusu yaparak sert tepki gösterdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhur Başkanı Erdoğan, yeni parti hazırlıkları için “Bu şey geneldir siz bir yola çıkıyorsunuz. Yola çıktığınız insanlar sizinle beraber gelecek diye bir şey yok ama biz AKP olarak bir dava olarak bakıyoruz. Biz dava adamıysak davana ihanetin olamaması lazım. Görev verilir yaparsın. Ama senden alınıp bir başkasına verildiği zaman da eyvallah dersin. Ama sürekli olarak şu anda CHP'de olduğu gibi çakılı kalmak olamaz. Değiştirirsin. Liderin de bunu bir satranç olarak değerlendirmesi lazım. Ayrılanlar oldu isim vermeye gerek yok. Bu ayrılanlarla bir daha beraber yol yürümek mümkün değil. Bizim tek bir amacımız var millete hizmet eden hiçbir zaman hezimet uğramaz.” ifadelerini kullanmıştı.

Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli, kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamalarda yeni parti hazırlıklarına tepki gösterdi. Bahçeli, yeni parti hazırlıklarını işaret ederek "31 Mart sonrasına dönük muhtemel senaryolar tedavüldedir. Eski ve erdemsiz bir blokun yeni parti çalışmaları hakkında gün aşırı spekülasyonlar yapılmakta, vadeler biçilmekte, bir dip akıntı oluşturulmaya çalışılmaktadır." dedi.

İşte Bahçeli'nin o tweetleri:

60 Saniyede Gün Özeti