Yeğene FETÖ'den 15 yıl hapis istendi, amca tam sayfa ilanla Erdoğan'a övgüler yağdırdı

GENPA İcra Kurulu Başkanı Fatih Erdem hakkında 15 yıla kadar hapis isteminin ardından holdingden dikkat çeken bir hamle geldi. Erdem'in amcası Zeynel Abidin Erdem gazetelere tam sayfa "Bizi Asla Bölemeyeceksiniz" başlıklı bir ilan verildi

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00
Yeğene FETÖ'den 15 yıl hapis istendi, amca tam sayfa ilanla Erdoğan'a övgüler yağdırdı

GENPA İcra Kurulu Başkanı Fatih Erdem hakkında 15 yıla kadar hapis isteminin ardından holdingden dikkat çeken bir hamle geldi. Erdem'in amcası Zeynel Abidin Erdem gazetelere tam sayfa "Bizi Asla Bölemeyeceksiniz" başlıklı bir ilan verildi. Ayrıca Erdem'in FETÖ'nün kapatılan okuluna da arazi bağışladığı ortaya çıktı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderilen bir ihbar maili ile başlatılan soruşturma kapsamında tutuklanan GENPA İcra Kurulu Başkanı Fatih Erdem hakkında, geçtiğimiz günlerde ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Holding tarafından dün ve bugün ulusal gazetelere verilen Fatih Erdem'in amcası GENPA Yönetim Kurulu Başkanı Zeynel Abidin Erdem imzalı ilanda "Sevgili Doğulu ve Güneydoğulu hemşerilerim; Türkiye Cumhuriyeti ne Osmanlı zamanından ne de Cumhuriyet döneminde, asli vatandaşı olan, ülkemizi paylaştığımız şerefli Kürt kardeşlerimize herhangi bir zarar vermemiştir. Özellikle Müslüman, Kürt, Arap ve Hristiyan kardeşlerimize sesleniyorum. Bizi bölmeye çalışan algı operasyonlarına izin vermeyin. Sayın Devlet Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye desteğimizi esirgemeyelim. Sayın Devlet Başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ve Genel Başkanı olduğu AK Parti'den asla ve asla vazgeçmeyelim." denildi.

FETÖ'NÜN KAPATILAN OKULUNA ARAZİ DE BAĞIŞLAMIŞ

Yeğenine FETÖ'den 15 yıl istenmesi ve 4 yandaş gazeteye verdiği Erdoğan ilanı ile gündeme gelen Genpa'nın patronu Zeynel Abidin Erdem 2009 yılından Fatih Koleji'ne arsa verdiği ortaya çıktı. Verdiği o arsa karşılığında da Bayrampaşa'da yer alan okula adı bile verilmiş. Bu okul daha sonra OHAL kapsamında çıkarılan kararname ile FETÖ ilişkili olduğu gerekçesiyle 2016 yılında kapatılmış.