Yavaş'tan Gökçek'e: Tedavi olursa muhatap olurum

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, enkaza dönen Ankapark'ta Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la bir araya gelerek incelemelerde bulundu. Yavaş Melih Gökçek için "Tedavi olsun, muhatap olurum" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Melih Gökçek döneminde 801 milyon dolar harcanan ve enkaza dönüşen Ankapark'ta incelemelerde bulundu. Akşener, "Ankarpark'ta hem ciddi bir israf bir de apaçık bir yolsuzluk var" dedi. Yavaş da bir soru üzerine, Gökçek için "Ruh sağlığından endişe ediyorum" açıklamasında bulundu.

Mahkeme kararıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesinin ardından kapıları ziyarete açılan Ankapark'a gelen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşliğinde, parkı gezdi ve incelemelerde bulundu.

İkili çıkışt gazetecilere açıklamalarda bulundular. Akşener, "Ankarpark'ta hem ciddi bir israf bir de apaçık bir yolsuzluk var" ifadelerini kullandı. Gökçek'in niye bu kadar büyük bir dinozor merakı olduğunu anlamadığını söylen Akşener'e, Mansur Yavaş, "Geçmişine gitmek lazım efendim" diyerek yanıt verdi.

'Kontrole gitmesini öneriyorum'

Yavaş gazetecilerden gelen bir soru üzerine Melih Gökçek için, "Kontrole gitmesini öneriyorum. Ruh sağlığından endişe ediyorum gerçekten. Attığı tweetlere, söylediği sözlere bakarsanız, bir de muhatap olmak istiyor. Tedavi olsun, muhatap olurum" dedi.

Gökçek dün akşam katıldığı televizyon programında, "Ankapark için vatandaş bana oy vermiştir. Mansur Yavaş burayı yok etmek için geldi. 801 milyon dolarlık dinozor diyorlar. Bu yalan. 33 dinozorun maliyeti 4 milyon 800 bin lira. Yavaş'ın ajansları var bunun üzerinden algı yapıyor. Dinozor da dinozor" diyerek projesini savunmuştu.