Türkiye'nin Yarım Asırlık Süt Devi Battı, borçlarının ödenmesi için fabrikası icradan satılacak

Türkiye'nin Yarım Asırlık Süt Devi Battı,  borçlarının ödenmesi için fabrikası icradan satılacak
Türkiye’nin önde gelen süt markalarından biri olan Kay Süt battı. Şirketin Balıkesir’deki fabrikası icradan satılacak. Garanti Bankası’nın icradan istediği fabrika için 668 milyon TL bedel belirlendi. Anılan fabrika, hükümete yakınlığı ile bilinen Yıldızlar SSS Holding’e ait.

Halktv.com.tr/ÖZEL

Temeli 1970’lerde atılan Kay Süt, kurucusu Kemal Ayhan’ın vefatı sonrası el değiştirdi. Dev tesisin yeni sahibi Ankara merkezli Yıldızlar SSS Holding oldu. Ancak, anılan gruba devirden sonra şirket mali darboğaza girdi. Konkordato talep eden şirketin Balıkesir’in Altıeylül İlçesinde bulunan fabrikasının icradan satışı gündeme geldi.

668 MİLYON LİRALIK BEDEL

Alacaklı konumdaki Garanti Bankası, Mar Tüketim Maddeleri AŞ’ye ait görünen Kay Süt fabrikasını icradan satışını istedi. Balıkesir 4. İcra Müdürlüğü’nün satış dosyasına göre, 34 bin 432 metrekare alan üzerine kurulu tesis için 668 milyon TL bedel belirlendi. Tesisin icradan satış ihalesi 16 Temmuz günü yapılacak.

whatsapp-image-2024-06-16-at-14-49-26.jpeg
İcradan satışı planlan Kay Süt'ün temeli yarım asır kadar önce atıldı.

OTEL ARAZİSİ DE İCRADAN SATILACAK

Öte yandan, son yıllarda özelleştirme ihalelerinde aldığı tesisler adında söz ettiren Yıldızlar SSS Holding’e ait İzmir Çeşme’deki değerli bir arazisinin de icradan satışı talep edildi. Halk Bankası’nın satışını istediği otel arazisi için belirlenen bedel ise 417 milyon TL. Anılan arazinin satış ihalesi ise 8 Temmuz’da yapılacak.

Kaynak:halktv.com.tr