Veli Ağbaba Halk TV'ye anlattı... CHP'den 'Sokak Ekonomisi Çalıştayı'

Cumhuriyet Halk Partisi bugüne kadar hep ötekileştirilen emekçileri, sokakların güvencesiz çalışanlarının sorunları için çalıştay düzenliyor.

Yayınlanma:
Güncelleme: 00 0000 00:00

CHP Emek Büroları, Sokak Ekonomisi Çalıştayı düzenleyecek. ‘Sokak Ekonomisi Çalıştayı’ ile güvencesizler ve sokak çalışanları sorunlarını aktarma fırsatı bulacak. Emek Büroları Koordinatörü Veli Ağbaba, “Emek Büroları Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sokak çalışanlarıyla ilgili çalıştay düzenliyor. Sokakların güvencesizleri konuşacak, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu dinleyecek” dedi.

Halk TV'de Lale Özan Arslan'ın konuğu olan Ağbaba, "CHP Emek Büroları, gözardı edilen bütün sorunları göz önüne getirmeye çalışıyor." dedi.

Ağbaba sözlerine şöyle devam etti:

Geçtiğimiz günlerde EYT'liler ile ilgili bir çalışma yapmıştık. Temel amaç var olan sorunları gündeme getirmek, tartışmak ve politikalar üretmek. Sayın Osman Sirkeci'nin sayesinde sokak emekçilerinin var olduğunu bildiğimiz ama pek bilmediğimiz bir alan olduğunu gördük. Toplam 6 milyon kişiyi ilgilendiren, 200 milyarlık katma değeri olan bir alan aslında sokak ekonomisi.

İlgili Haberler